Galatasaray'dan Sert Meireles Açıklaması

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Futbolun Zirvesinde Tansiyon Yükseliyor

Nevzat Dindar Skorer Özel

Sarı kırmzılı Kulüp bu gece sıcağı sıcağına sert bir bildiri yayınlama hazırlanıyor, sezon başında Süper Kupa maçında hakemin üzerine yürüyen ve 11 maç ceza alan Engin Baytar için verilen ağır cezanın Meiles'e verilmemesine sert bir biçimde tepki gösteren sarı kırm...

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray'dan Açıklama

Galatasaray'dan Açıklama

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle

"Dün yargı kararlarını umursamayan bir federasyon, bugün de Raul Meireles’in cezasını 4 maça düşürerek bu kez kanıtları hiçe saymıştır.

Hakem raporlarına rağmen yapılan bu indirim, yalnız kamu vicdanına değil, sporda adaleti sağlamakla görevli hakemlik müessesesine de vurulmuş büyük bir darbedir.

Haberin Tamamı İçin:

Ultaslan da Sessiz Kalmadı

Federasyona tepki mesajlarına bir yenisi daha eklendi.

Meireles’e verilen cezanın indirilmesinin ardından önce Galatasaray kulübünden daha sonra da Orduspor kulübünden açıklamalar gelmiş ve karara tepkilerini dile getirmişti. Açıklamalar birbirini takip ediyor. Son olarak Galatasaray taraftar grubu UltrAslan da tepkisini yayınladığı açıklama ile getirdi.

Federasyonu istifaya çağıran UltrAslan, federasyonun adalet, güven ve eşitlik ilkelerini göz ardı eden bir karar aldığını belirtti.

Federasyon İstifa başlığıyla yayınlanan açıklama metni şu şekilde:

Türk futbol tarihine sürülen lekeler hala hafızalarda tazeliğini korurken, yargı kararlarını hiçe sayan lekeleri temizlemek yerine örtbas etmeye çalışan bir federasyon, alışkanlık haline getirdiği skandallar silsilesine bir yenisini daha ekleyerek Raul Meireles'in 12 maçlık cezasında " damping indirim" yaparak 4 maça düşürmüştür!

Hakem raporlarına ve verilmiş 12 maça rağmen yapılan bu indirim kamu vicdanına darbe vurduğu gibi, Hakemlik müessesesinin itibarını zedeleyerek gelecek için verecekleri tüm kararları, yazacakları tüm raporları etkisine almıştır.

Unutmayın, bize göre; Türk Futbolunu yaşatmak sadece "ADALET, GÜVEN ve EŞİTLİK" ilkelerinden geçer!

Geldiğimiz noktada zaten hiç bir türlü yönetilemeyen ve nereden tutsan elinde kalan bir yapıyla faaliyetlerini sürdüren Federasyon, bu dakikadan sonra görevini yerine getirme kabiliyetini tamamen kaybetmiştir!

Bu dakikadan sonra Türk Futbolu adına yapacağınız tek icraat "İSTİFA PROJESİDİR!"
İSTİFA sizin en önemli hizmetinizdir!

Haberin Tamamı İçin:

"Türk Futboluna Tarihi Bir Leke Daha"

Galatasaray’dan Tahkim Kurulu’na tepki! Sarı-Kırmızılılar, Raul Meireles’in cezasının indirilmesinin ardından yaptığı açıklamayla TFF’yi sert bir biçimde eleştirdi. İşte o açıklamalar...

Galatasaray’dan Tahkim Kurulu’na tepki! Sarı-Kırmızılılar, Raul Meireles’in cezasının indirilmesinin ardından yaptığı açıklamayla TFF’yi sert bir biçimde eleştirdi.

İşte o açıklamalar...

"Dün yargı kararlarını umursamayan bir federasyon, bugün de Raul Mereiles’in cezasını 4 maça düşürerek bu kez kanıtları hiçe saymıştır.
Hakem raporlarına rağmen yapılan bu indirim, yalnız kamu vicdanına değil, sporda adaleti sağlamakla görevli hakemlik müessesesine de vurulmuş büyük bir darbedir.
Futbolda şiddet ve saldırganlığın ortadan kalkması, her şeyden önce kurumlarına duyulan güvenle sağlanabilir. Oysa bu karar ile Türk spor dünyasına, bir kez daha keyfi bir idarenin gölgesi düşmüş, futbol tarihimize yıllarca üzerimizden atamayacağımız bir leke daha sürülmüştür.
Bu vahim uygulama ile mevcut Federasyon asli görevini yerine getirme kabiliyetini ciddi şekilde yitirmiştir."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranDarbeGalatasaray Spor KulübüMeirelesTFFfutbol
Görüş Bildir