Görüş Bildir

Galatasaray'da Yönetim Kongreye Gidiyor

Anasayfa > Gündem

Galatasaray yönetimi Ünal Aysal döneminde 1 yıllık bütçenin kullanılması nedeniyle genel kuruldan borçlanma talep edecek.

Galatasaray Yönetimi, bir yıllık bütçenin Ünal Aysal döneminde tüketilmesi üzerine genel kurulun karşısına çıkma kararı aldı. Aralık ayında yapılacak olan kongrede ek bütçe talebinde bulunulacak.

Galatasaray’da mali yönden kötü bir miras devralan Başkan Duygun Yarsuvat ve ekibi, karşılaştıkları vahim tablo nedeniyle sıkıntılı günler geçirirken, önümüzdeki ay olağanüstü kongre yapma kararı alındı. Böylece kısa bir süre önce genel kurul karşısına çıkan sarı-kırmızılılar, şimdi de mali yönden üyelerinin görüşünü alacak.

Son yapılan mali genel kuruldaki bütçenin Ünal Aysal döneminde fazlasıyla aşılması nedeniyle revize bütçe yapılacak ve mali kongre ile ilk planda Ünal Aysal dönemi sorgulanacak. Camianın bu duruma nasıl reaksiyon vereceği merak ediliyor. Çünkü Aysal dönemine yönelik olarak ciddi eleştiriler her kongrede veya divan toplantısında yüksek sesle dile getirilmişti.

Aynı zamanda Galatasaray kulislerinde yüksek sesle dile getirilen, “Mart ayında yapılacak kongrede Aysal dönemi ayrı, Yarsuvat dönemi ayrı ayrı olarak ele alınsın” tartışmaları da bu olağanüstü kongre ile beraber yeni bir boyut kazanmış olacak. Çünkü sadece 6 ayda yapılan ve büyük oranda hatalı olan 19 transfer, takım içindeki ücretlerin anormal rakamlara ulaşması, personel sayısının gereğinden çok fazla olması, kulüp giderlerinin abartılı şekilde artması eleştirilere yol açmıştı.

Borçlanma talebi istenecek

Kulübün mali yönden en kötü olduğu dönemlerden birinde görevi üstlenen Duygun Yarsuvat ve ekibi olağanüstü kongrede ek bütçe talebinde bulunacak. Gayrimenkullerin değerlendirilmesi konusunun da yine gündeme geleceği öğrenildi.

Galatasaray'da ayrılık zamanı

Galatasaray’da bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısının ana gündem maddesi tasfiyeler. Başkan Duygun Yarsuvat ve ekibi geldiği günden itibaren kulüpteki fazla personel sayısını mercek altına almıştı. Bu kapsamda 660 olan personel sayısının 450 veya 500’e indirilmesi planlanıyor. Ayrıca 65 yaş üzerinde çalışanlarla da yollar ayrılacak.

Skorer

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?