Arroyo Galatasaray'dan Resmen Ayrıldı!

 > -

Galatasaray LH'nin Porto Rikolu yıldızı carlos Arroyo, sarı kırmızılı kulüpler yollarını ayırdığını açıkladı.Tecrübeli ismin menajerlik şirketinden yapılan açıklamada, Arroyo'nun Galatasaray'ın içinde bulunduğu finansal durum nedeniyle üzülerek ayrılık kararınını aldığı ifade edildi. 

Menajeriik şirketinin sitesine açıklamalarda bulunan Arrroyo, "Çok üzülerek Galatasaray'dan ayrılma kararı aldığımı bildirmek istiyorum, bu kararı uzun bir düşünme süreci sonunda aldım, bu değişken finansal şartlar altında Galatasaray'la devam etmem mümkün değil. 
Tutkulu Galatatasaray taraftarına 3 yıldır bana gösterdikleri saygı nedeniyle teşekkür ediyorum, her zaman kalbimde olacaklar. Koçum Ergin Ataman'a da 3 yıldır verdiği destek için teşekkürler. bana her zaman iham veren takım arakadaşlarımı da çok özleyeceğim" dedi.

Ligtv

Haberin Tamamı İçin:

Galatasaray yönetiminden şaşırtan Arroyo açıklaması!

Galatasaray Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm GSTV'ye özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaraylı yönetici Ural Aküzüm, Carlos Arroyo hakkında ilk kez bilinmeyenleri açıkladı. Aküzüm şunları söyledi:

"Galatasaray 110 yıllık spor kulübü, kurum. Biz görev yapan yöneticiler olarak bu tarihsel sorumluluğa ve bizi biz yapan prensiplere uygun davranmaya mecburuz. Kamuoyunun da bildiği gibi, tüm sporcularımıza ödemelerimizi belli bir takvim içinde yapıyoruz. Biraz gecikmeli olmakla beraber yükümlülüklerimizi eksiksiz olarak yerine getiriyoruz. Tüm takım ve sporcular içinden geçtiğimiz sürecin getirdiği bu koşullara riayet edip sahada mücadele ederken, Aroyyo'nun da aynı hassasiyeti göstermesini beklerdik. Kaldı ki Carlos, Galatasaray'daki başarılı performansına karşılık bugüne kadar kulübümüzden yaklaşık 4,5 milyon Amerikan Doları tutarında ücret haketti ve aldı.

Yöneticiler, antrenörler, oyuncular dahil hiç kimse Galatasaray'dan büyük değildir. Kulüp içinde herhangi bir isme ayrımcılık yapmamız da söz konusu olamaz."

"Takım içi dengeleri bozdu"

"Bütün sporcularımız bizim için çok değerlidir. Ender, Sinan, Kerem ne kadar değerli ise Carlos da o kadar değerlidir. Ayrımcılık yapamayız. Maalesef Carlos, Ergin Ataman hocamızın verdiği rapora göre takım içi dengeleri bozacak şekilde davranmıştır. Takımdaşlık ruhu içinde rest çekmek ve tehdit etmek, uçak biletimi aldım, gidiyorum gibi davranışları kabul etmemiz mümkün değil. Carlos, mazereti olmamasına rağmen dün tüm Türkiye’nin gözü önünde yaşanan kasti hakem hatalarıyla elimizden alınan Anadolu Efes maçına ve öncesindeki kampa gelmeyerek hata yapmıştır."

"Hiç kimse Galatasaray'dan büyük değildir"

"Galatasaray ailesindeki herkes, yöneticisinden oyuncusuna, Galatasaray'dan büyük olmadığını anlamalı ve bunun gerektirdiği şekilde davranmalıdır. Galatasaray'a tarihi boyunca nice büyük oyuncu gelmiş ama bizi biz yapan değerler çerçevesinde gerektiğinde de kim olduğuna bakılmaksızın yollar ayrılmıştır. Hiçbirimiz Galatasaray'dan büyük değiliz. Carlos büyük oyuncudur, büyük başarılar elde etti ama tutumu konusunda Ergin Hoca ile prensipler noktasında aynı görüşteyiz. Carlos'un arkadaşlarını bu yolda yalnız bırakmayacağını ümid ediyorduk. Bu ümidimizi korumak istiyoruz ama bu tutumuyla mümkün değil. Şunu herkesin bilsin: Galatasaray, formasına yakışan onurlu mücadelesini, ona inanan yürekli sporcuları ve büyük taraftarıyla sürdürmeye devam edecektir."

Fanatik

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir