Gabe Newell İle Steam Box'a Dair

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Gabe Newell İle Steam Box'a Dair

Gabe Newell İle Steam Box'a Dair

Valve patronu merak edilenleri açıkladı

Dün gündeme bomba gibi düşen Steam Box haberleri ardından Valve patronu Gabe Newell , Steam'in yeni oyun platformu hakkında merak edilenleri oyuncularla paylaştı. Ama önce hafızanızı tazelemek için sizi şu haberimize alalım. Tamamsa Newell'ın yeni açıklamalarına geçebiliriz.

Gabe Newell tarafından yapılan açıklamalarda gözümüze çarpan en önemli detay Steam Box'ın Linux işletim sistemine sahip olacağının kesinleşmesi . Daha önce Windows 8 ile ilgili hayal kırıklığını çeşitli platformlarda dile getiren Newell, Steam Box 'ın Linux işletim sistemine sahip olsa da konsola istenildiği taktirde Windows yüklenilebileceğini , bunu zora koşmayacaklarını belirtti. Steam Box'ın aynı zamanda bir Server olarak da kullanılabileceğini söyleyen Valve patronu; " Örneğin bir PC'niz ve sekiz televizyonunuz ile sekiz oyun kumandanız varsa herkes bundan yararlanabilecek. " dedi.

Valve'ın müşterilerine bizzat kendilerinin satacağı Steam Box ile birlikte yüksek hassasiyet ve düşük gecikme süresine sahip bir oyun kumandası üzerinde çalıştıklarını da açıklayan Newell, kumandanın geliştirilmesinde birçok biyometrik datanın kullanıldığını belirtti. Newell bunu; " Oyun kumandasını elinize aldığınızda Steam Box aktif hale gelip televizyonunuzda Big Picture açılacak " şeklinde açıkladı ki basit gibi gözükse de son derece başarılı bir aksiyon değil mi?

Tüm bu açıklamalardan sonra aklınızda Steam Box ile ne zaman buluşacağımıza dair sorular belirmiş olabilir ki onun cevabı da Valve mühendislerinden geldi. Öncelikle " Piston " kod adıyla tanıtılan donanımın Steam Box için düşünülen prototiplerden sadece biri olduğunu açıklayan Valve çalışanları, oyun platformunun 2013 yılı içinde duyurulmasına dair bir planları olmadığını açıkladı.

gazetecilik mezunu. çok müzik dinliyor. bayağı video oyunu oynuyor. bolca kitap ve çizgi roman da okuyor. hah bir de gitarı var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KitapLinuxSteamWindows 8müzikoyun
Görüş Bildir