G.Saray 'Karar Yok' Dedi, TFF Kararı Gösterdi!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

G.Saray 'karar yok' dedi, TFF kararı gösterdi!

G.Saray 'karar yok' dedi, TFF kararı gösterdi!

G.Saray başkanı yabancı kontenjanı konusunda TFF yönetiminin aldığı bir kararın olmadığını iddia etti. TFF yönetimi 13 haziran 2012'de alınan kararı Arıboğan'a gösterdiklerini açıkladı.

G.Saray Kulübü ile TFF yönetimi arasında bir süredir devam eden yaşanan yabancı kontenjanı tartışmasında ilginç bir detay ortaya çıktı...

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, kulübün gerçekleştirdiği Pilav Gününde yabancı kontentajanı konusundaki ısrarını "Federasyonun bu konuda almış olduğu bir karar yok ki" sözleriyle tekrar dile getirmesine karşılık TFF yönetiminin 13 haziran 2012 tarihinde bu konuda karar aldığı belirlendi. Son yapılan Kulüpler Birliği toplantısın ardından bir çok kulüp başkanı ve temsilcisinin katıldığı federasyon binasındaki zirvede Aysal'ın bu iddiasının G.Saray CEO'su Lütfi Arıboğan tarafından da TFF başkanı Yıldırım Demirören, başkanvekili Ufuk Özertem ve yönetim kurulu üyesi Cengiz Zülfikaroğlu'nun bulundugu toplantıda TFF yetkililerine iletildiği ortaya çıktı. TFF başkanı Demirören'in G.Saray CEO'su Arıboğan'ın "Bu yönde alınmış bir karar yok" iddiasının ardından genel sekreterlikten 13 haziran 2012 günü yapılan TFF yönetim kurulu kararlarını getirerek gösterdiği öğrenildi.

Aysal'ın tekrar bu konuda alınmış bir karar yok açıklamasının ardından bir TFF yöneticisi, "Sayın başkan bu konuda TFF yönetim kurulu kararı yok diyor halbuki bir hafta önce sayın Lütfi Arıboğan da aynı iddiada bulunmuş ve başkanımız kendisine alınan kararı göstermiş ve kendisi de pardon demiştir. Yine sayın başkan bu konuda kulüpler birliğinin almış olduğu bir karar olması gerekir diyor ki, bugüne kadar böyle bir şey olmadı olamaz da. Çünkü Türk futbolunu kulüpler birliği değil futbol federasyonu yönetmektedir. Birliğin imzasını onayını almak gibi bir zorunluluğu olamaz" tepkisini gösterdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türkiye Futbol Federasyonu'nun yabancı oyuncu kontenjanı konusunda aldığı kararla ilgili olarak, şunları kaydetmişti:

"Geçen sene alınmış böyle bir karar yok. Bir kere Kulüpler Birliği'nin, müşterek olarak hepsinin imzası altında olan bir karar gerekir. Böyle bir karar yok önümüzde. Federasyonun tek başına bir önerisi olarak algıladık geçen seneki olayı. O gün de karşısında olduğumuzu söyledik, bugün de aynı şeyi söylüyoruz. Türk futbolunun lehine olan hiç bir şeye biz hayır demeyiz. Bu kararın katiyetle Türk futbolunun lehine olduğuna inanmıyoruz."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranCEOGalatasaray Spor KulübüTFFÜnal AysalYıldırım Demirörenfutbol
Görüş Bildir