Futbolun battığının işareti

-

TFF'nin Bu Kararına Galatasaray ve Trabzonspor Çok Kızacak !

TFF'nin Bu Kararına Galatasaray ve Trabzonspor Çok Kızacak !

Etik Kurulu raporu pazartesi yönetime sunulacak.TFF dosyayı PFDK’ya sevk etmeden krizi çözmeyi hedefliyor.
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun şike ve teşvik iddialarıyla ilgili tarihi kararını hafta başında alması bekleniyor.
Haberturk gazetesinden Atilla Türker'in haberine göre; savunmaları tamamlayan Etik Kurulu'nun raporunu inceleyecek olan Futbol Federasyonu, tavsiye niteliği taşıyan raporda, şike ve teşvik tespitleriyle ilgili somut delillerin olup olmadığını masaya yatıracak. Bu konuda Yıldırım Demirören yönetiminde oluşan genel kanının "Teşvik ve şike girişimi konusunda birbirinden bağımsız eylemler mevcut. Ama bu net değil. Saha içi temiz gözüküyor" şeklinde olduğu öğrenildi.
TFF Yönetim Kurulu'nun, kendi hukukçularıyla birlikte Etik Kurulu'nun raporunu incelemelerinin ardından, ana statünün kendilerine verdiği yetki paralelinde kulüplerle ilgili dosyayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevkine gerek duymayacağı ileri sürüldü.
UEFA Genel Sekreteri Infantino, "UEFA ancak ceza verilmezse devreye girebilir. Bizim için öncelikli konu bir an önce ceza verilip verilmemesi" demişti. Sadece kişilere verilecek cezaların UEFA için yeterli olup olmayacağı merak konusu...

Haberin Tamamı İçin:

Futbolun battığının işareti

Galatasaray'ın PFDK'ya sevki ve Galatasaray'ın suçlu gösterilmeye çalışılması Yıldırım Demirören Federasyonunun ayıbıdır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranGalatasaray Spor KulübüTFFTrabzonspor KulübüUEFAYıldırım Demirörenfutbol
Görüş Bildir