Futbolculara Öncelik Tanınmasının Ardından Tekrar Gündeme Gelen Soru: 'Öğretmenlerin Aşısı Nerede?'

 > 
831PAYLAŞIM

Bulundukları kalabalık ortamlardan ötürü koronavirüs tehdidine yakın olan öğretmenlere henüz aşı sırası gelmedi. Bugün futbolculara öncelik verileceğinin açıklanmasının ardından sosyal medya kullanıcıları da bir kere daha 'Öğretmenlerin aşısı nerede?' sorusunu iktidara yöneltti. 

Bakanlıktan yapılan son resmi açıklamaya göre bir ayı aşkın sürede öğretmenlerin sadece yüzde 10’u aşılanabildi. Eğitimciler, 1 milyon 259 bin okul çalışanı için aşılama sürecinin hızlanmasını istiyor.

Bazıları Daha mı Eşit? Öğretmenler, İşçiler ve Hastalar Beklerken Futbolcular Aşı Sırasına Alındı - onedio.com
Bazıları Daha mı Eşit? Öğretmenler, İşçiler ve Hastalar Beklerken Futbolcular Aşı Sırasına Alındı - onedio.com

Sürecin yavaş ilerlemesi sebebiyle gösterilen tepkilerin bir kısmı şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oneydiyo

Futbolcular vatandaşa gündemi unutturuyor. Tabii ki öncelik verecekler. Maazallah adamlar hasta falan olur, maçlar ertelenir falan!!!???

arslanoglu

Öğretmenler sık gitmiyor işe öncelik düzenli ilaç kullanan kronik hastalara verilmeli bağışıklığı düşük olan vs sonra iş yeri kalabalık olan memur esnaf avukat vs olmalı. Okullar tam gün açılacaksa da öğretmenler dahil olmalı ama şu anda keyfi oyun oynayan hem de kalabalık olmayan sayı grubunu dahil etmek yukarıda saydığım kesime insanlığa aykırıdır şirketler bankalar fabrikalar burada onca insan trafiği mevcutken niye

bookworm

Adamların mottosu, amacı eğitim aşılamak değil ki, bilgisizlik aşılamak. Bu sebeple düşünmezler eğitimin herhangi bir kolunu. Oyu oralardan topluyorlar.

pazartesi

Öğretmenim, öncelikli grupta değilmişim. Siyasetçilerin çocuklarının okullarındaki öğretmenler aşılanmıştır. 167b öğretmen oradandır. Buraya her fırsatta yazıyorum: geçirdiğim iki anjiyo ve kalbimin üç kapakçığındaki yetmezlik ne grip aşısına ne de covid aşısına ulaşmama yetti. Sistemde kronik hastalığı yoktur diye çıkıyor. Ben kronik hastalığım olduğu halde çalışmaya devam ediyorum. Ekmek parası için kendimi riske atıyorum. Covidden ölürsem hastalıktan öldü demeyiniz. Öldürüldü deyiniz.

zxx

Adamların sizinle derdi yok Başöğretmen ile derdi var o yüzden atanamıyorsunuz, aşılanmıyorsunuz. Size ilgi yok çünkü siz okuyan, bilinçli toplum yetiştiriyorsunuz. Onlar ise okumamış, tertemiz yıkanacak beyinler arıyor.

Görüş Bildir