Görüş Bildir

Fukuşima'da Santrale Gönderilen Robot, 'Buram Buram Yayılan' Radyasyonu Kaydetti

Anasayfa > Gündem
onedio.com

Japonya’da 2011’deki deprem ve tsunamide zarar gören ve radyasyon yaymaya başlayan Fukuşima Daiichi nükleer santraline gönderdiği robotun 3 saat dayanabildiği gören TEPCO firması, robotun çektiği görüntüleri yayımladı. Firma, bir insanın içeride en fazla 1 saat hayatta kalabileceği uyarısı yaptı.

Tokyo Electric Power Co.’nun (TEPCO) paylaştığı 2.5 dakikalık video, çekirdeği depremden sonra erimeye başlamış olan reaktörün nasıl radyasyon yaydığını gözler önüne serdi. TEPCO Sözcüsü Teuraki Kobayaşi, bu oranın içeride koruyucu kıyafet giyen birinin dahi öldürebilecek seviyede olduğu konusunda uyardı.

Uzaktan kumandalı robot, reaktör çekirdeğinin altındaki katta yer alan 6 bölgenin fotoğraflarını çekip ortamın ısısına ve radyasyon oranına ilişkin veriler toplamaya başladı. Robotun elde ettiği veriler ısının 17.8- 20.2 derece arasında değiştiğini gösterirken, çekirdeğin saatte 9.7 sievert oranında radyasyon yaydığını ortaya koydu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
3
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Heath Ledger

Yukarıdaki "Hudabin Kasparov" gibi cahil kalmış ve araştırmaya tenezzül etmemiş kişileri çok dinlemeyin dostlarım. Basitçe ve kısaca 2 tip radyasyon vardır b... Devamını Gör

1Sosyolog

Biz daha devlet dairesinde işimizi hakkıyla yapan bir millet değiliz, nükleer santralde nasıl becericez bunu aklım almıyor. Yine teyze oğlu, hala kızı,elti v... Devamını Gör

bootstrap will

Yapın siz nükleer santral yapın.