Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Fuat Avni' Hesabı İçin Engelleme Kararı

Anasayfa > Gündem

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle 'Fuat Avni' adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi de 'Fuat Avni' adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi. 

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiği iddiasıyla Ankara merkezli 4 ildeki 'paralel yapı' operasyonuna ilişkin soruşturmanın gizliliğinin, sosyal medya aracılığıyla ihlal edildiği gerekçesiyle 'Fuat Avni' adlı Twitter ve Facebook hesaplara erişimin engellenmesine karar verdi. Karar TİB'e gönderildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Ali Babacan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu devlet büyüklerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle ilgili başlatılan soruşturmanın gizliliğini, sosyal medya aracılığıyla ihlal ettikleri gerekçesiyle 'Fuat Avni' adlı hesaptan paylaşımlarda bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

  • AA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ferhat T.

Melih Gökçek'te, Fuat Avni'yi 1 hafta içinde yakalatmayan şerefsizdir demişti. Üstünden 2 sene geçti.

cnsfrd

futa avni mi bildiriyyo

colosus col

çok zorlarına gitmiş ama unuttukları bir şey var, vpn :)