Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Freud Analizine Göre Sen Hangi Komplekse Sahipsin?

31bPAYLAŞIM

Psikanalizin babası Freud'un kliniğine konuk olup onun eşsiz şezlonguna şöyle bir uzanmak ister miydiniz? Çünkü bu kez hasır altı ettiğiniz komplekslerinizi ortaya dökmeye geliyoruz!

1. Seni en çok hangisi tahrik eder?

Kabarık bir cüzdan.
Yasak aşk.
Özgüven.
Acı.

2. En güçlü yanın hangisi?

Bilgim.
Yaratıcılığım.
Dış görünüşüm.
Özgüvenim.
Cesaretim.
Bizzat kendim 😉
Hiçbiri.

3. Peki ya en büyük zayıflığın?

Geçmişim.
Düşük özgüvenim.
Fazla eleştirel tavrım.
İnatçılığım.
Zayıflık mı? 😂
Hiçbiri.

4. Duygusal biri misin?

Oldukça...
Yoo...
Bazen...

5. Kariyer hedefini özetlemek gerekirse...

CEO olacağım.
Dünyayı değiştireceğim.
Ailemi geçindireyim yeter.
Yaratıcı bir hayat yeterli.
Para.
Kariyer mi, o program hangi kanaldaydı?

6. Özgüven durumundan biraz bahsetsene...

Yeteneklerim konusunda emin değilim.
Dış görünüşüm konusunda emin değilim.
Özgüvenim sıfır!
Özgüvenim tavan!
Eh işte.

7. Hangisiyle arana hiçbir şeyin girmesine izin vermezsin?

Arkadaşların.
Ailen.
Hedeflerin.
Akşam yemeğin.

8. Stresle nasıl başa çıkarsın?

Başa çıkılıyor mu ki, bende hiç mümkün olmadı.
Ailemi, arkadaşlarımı ararım.
Kendi başımın çaresine bakarım.
Profesyonel yardım alırım.

9. İlgi odağı olmayı sever misin?

Sevmem.
Severim.
Bazen iyidir.

10. Pekala son soru: En son ne zaman biri için 'ince bir jest' yapmıştın?

Birkaç gün oldu.
Birkaç hafta oldu.
Hatırlamıyorum.

Kahraman Kompleksine sahipsin!

Kahraman olmak için doğmuşsun sen. Belki süper güçlerin yoktur ama her taşın altında elim olsun, her yardıma ihtiyaç duyana bir de ben koşayım, insanları mutlu edeyim, onları rahat ettireyim diye düşünüyorsun. İnsanlar seni seviyor ama sen kendini ne kadar seviyorsun? Bizce bırak herkes kendini kurtarsın.

Tanrı kompleksine sahipsin!

Başarıların, hedeflerin, üstünlüklerin, kabiliyetlerin dışında bir şey düşünmüyorsan doğru yerdesin. Her şeye kadir olabileceğini düşünüyor ve hedeflerinde asla başarısız olamayacak gibi hissediyor olmalısın. Tanrılara mahsus olanı bir insan olarak hedeflediğinin farkına var. Özgüven iyidir ama hiç kaybetmeyeceğini düşünmek, eh biraz sıkıntılı...

Adonis kompleksine sahipsin!

Anlıyoruz ki dış görünüşünün ve güzelliğinin anlamı sınırları aşıyor. Saçlarını savur, bir bakış at, tatlı tatlı gülümse, işte sana yaşamın anahtarı. Ama unutma, dışı kadar, içi de önemli. Hatta kimisine göre daha da kıymetli. Bunu hep hatırla ki, hem iyi hatırlasınlar, hem de edana nazar etmesinler!

Sindrella Kompleksine sahipsin!

Özgürlüğüne düşkün, tek başına bir noktaya gelmeye çalışan, en dipten en zirveyi bulmak isteyen birisin sen. Göz yaşartıcı türden bir azmin ve kararlılığın olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmaz. Dünya senin gibi azimli kişilerin ayakları üstünde yükseldi. Onlardan biri ol ve her şeyi değiştirme şansını yakala!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Tanrı kompleksine sahipsin! Başarıların, hedeflerin, üstünlüklerin, kabiliyetlerin dışında bir şey düşünmüyorsan doğru yerdesin. Her şeye kadir olabileceğini düşünüyor ve hedeflerinde asla başarısız olamayacak gibi hissediyor olmalısın. Tanrılara mahsus olanı bir insan olarak hedeflediğinin farkına var. Özgüven iyidir ama hiç kaybetmeyeceğini düşünmek, eh biraz sıkıntılı...

sonic.exe

Tabiki de tanrı kompleksi. Ne olacaktı başka?

Gizli Kullanıcı

adonis :D Anlıyoruz ki dış görünüşünün ve güzelliğinin anlamı sınırları aşıyor. Saçlarını savur, bir bakış at, tatlı tatlı gülümse, işte sana yaşamın anahtarı. Ama unutma, dışı kadar, içi de önemli. Hatta kimisine göre daha da kıymetli. Bunu hep hatırla ki, hem iyi hatırlasınlar, hem de edana nazar etmesinler!

tc-zeyd-duran

Egomuzuda tatmin ettik öğle arası bittiyse herkes işinin başına !

caglartutkunkardas

Özgürlüğüne düşkün, tek başına bir noktaya gelmeye çalışan, en dipten en zirveyi bulmak isteyen birisin sen. Göz yaşartıcı türden bir azmin ve kararlılığın olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmaz. Dünya senin gibi azimli kişilerin ayakları üstünde yükseldi. Onlardan biri ol ve her şeyi değiştirme şansını yakala! fırsat bu kapağın altında her şeyi değiştirme şansını yakala!! bu ne şimdi

Görüş Bildir