Fransız Polisinin İnanılmaz İhmali

-

Fransız Polisinin İnanılmaz İhmali

Fransız Polisinin İnanılmaz İhmali

Ünlü Fransız Hiciv gazetesi Le Canard Enchaîné, bugün yayımlanan sayısında, Brezilya'daki Rio+20 Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı François Hollande'ın korumalarının inanılmaz bir "unutkanlığına" yer verdi.

Habere göre, Fransa'nın çiçeği burnunda Cumhurbaşkanı'nı Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı'nda korumak üzere geçen hafta Rio de Janeiro'ya giden özel tim mensupları, silahlarını Paris'te Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda unuttuklarını fark etti.

Yüksek mevkide bir devlet görevlisini korumakla görevli olan jandarma veya polis yetkilileri büyük gruplar halinde yolculuk yaparken silahları, güvenlikli küçük bir sandıkta taşıyor.

19 Haziran'da gerçekleşen olayda güvenlik görevlileri, içinde altı adet silahın bulunduğu bu sandığı Elysée Sarayı'nda unuttuklarını fark ettiler. Bunun üzerine, görevlilerden biri, Hollande'ın yakın korumalığını "çıplak elle" gerçekleştirdi. Bu olay, Le Canard Enchaîné'nin haberinde "bir ilk" olarak nitelendirildi.

Cumhurbaşkanı bu durumdan Paris'e dönünce haberdar edildi. Kabahatli görevli hemen tespit edildi. Bu kişinin daha önce de Nicolas Sarkozy'nin hizmetinde çalıştığı öğrenildi.

Görevinden uzaklaştırılan görevlinin bu ihmal nedeniyle değil, suçu başka bir korumanın üstüne atmaya çalıştığı için işine son verildiği belirtildi.

BENZER BİR OLAY, ERDOĞAN'IN DA BAŞINA GELMİŞTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da, geçen Nisan ayında Çin ziyareti sırasında benzer bir krizle karşı karşıya kalmıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanBirleşmiş MilletlerBrezilyaÇinFransaPolisRecep Tayyip Erdoğanolay
Görüş Bildir