Fransa'da Türk Dostu Senatör Olarak Bilinen Goulet Geri Adım Attı

 > -

Fransa'da Türk Dostu Senatör Olarak Bilinen Goulet Geri Adım Attı

Fransa'da Türk Dostu Senatör Olarak Bilinen Goulet Geri Adım Attı

Senato Fransa Türkiye Dostluk Grubu Başkan Yardımcılığı görevini de yürüten Goulet, "Ermeniler, soykırımın inkar edenlerin cezalandırılması ile ilgili verdikleri mücadelelerinde, Yahudilerin soykırımla ilgili verdikleri mücadele gibi haklıdırlar." diye konuştu.

Daha önce Hocalı soykırımıyla ilgili Azeri televizyonuna verdiği röportajın çarptırıldığının da iddia eden Goulet, Parlamentoların tarih yazamayacağı ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını ifade etti.

Nathalie Goulet kendisinin Türk ve Azeri dostu olarak tanındığını da hatırlatarak, "Ermeni toplumu bana şüpheyle yaklaşıyor bunun için onları suçlayamam." diye konuştu.

‘Ermeni soykırımı’ ile ilgili düşüncelerine de açıklık getiren Goulet, sözde Ermeni soykırımını "geçen yüzyılın en büyük trajedisi" olarak niteleyerek "sözde soykırım" ifadesi kullanımını da kınadığının altını çizdi.

Ermeni dergisinde yayınlanan haberde de Goulet'in görüşlerini değiştirmiş olabileceği yorumu yapıldı.

Nathalie Goulet, Ocak 2012’de Fransız Senatosu'nun gündemine gelen ‘inkar tasarısının’ kabul edilmemesi için büyük çaba göstermiş, yasanın Anayasa Mahkemesi’ne taşınmasında önemli rol oynamıştı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fransa
Görüş Bildir