Foursquare Yeni Gizlilik Politikasını Duyurdu

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Foursquare Yeni Gizlilik Politikasını Duyurdu

Foursquare Yeni Gizlilik Politikasını Duyurdu

Yeni yılla birlikte birçok internet uygulama ve servisi de yeni gizlilik politikalarına geçiyor. Bu değişikliklerin birçoğu kullanıcıları çok rahatsız etmese de özellikle Instagram 'ın yaptığı değişiklik gibi bazı yeni gizlilik politikaları da kullanıcıların ağır tepkisiyle karşı karşıya kalmıştı.

Gizlilik Politikasını değiştiren uygulama ve servislere son eklenen ise popüler mobil yer bildirme(check-in) servisi Foursquare oldu. Kullanıcılarına attığı e-postada yeni gizlilik politikasının tarihinden itibaren kullanılacağını belirten Foursquare 'de 2 temel değişiklik gerçekleşecek.

Bunlardan ilki bundan sonra Foursquare 'de kullanıcıların isminin tamamı kullanılacak. Şuanki sistemde kullanıcıların ya tam ismi ya da isim ve soyisimlerinin ilk harfinden oluşan karma bir isim kullanılıyor ama bu sistemin zaman zaman kafa karışıklığına yol açması dolayısıyla bundan sonra kullanıcıların tam ismi kullanılacak.

Bir diğer yenilik ise işletme sahipleri için. Yeni gizlilk politikası ile işletme sahipleri , işletmelerinde yer bildirimi yapan kullanıcıların daha geniş listesini görebilecek. Şuanda sadece son 3 saatin görülebildiği sistemden yeni sisteme geçilmesi ile birlikte işletme sahipleri, müşterilerini daha iyi tanıyabilecek, hangi müşterilerin daha sık geliğini öğrenebilecek.

Ayrıca Foursquare bu değişikliklerden rahatsız olan kullanıcıların istedikleri zaman isimlerini "Ayarlar" sayfasından değiştirebileceğini ya da isterlerse "Gizlilik Ayarları" kısmından gerekli değişiklikleri yapabileceklerini belirtiyor. Böylelikle Foursquare'in yeni politikası kullanıcıları rahatsız etmeyecek gibi görünüyor.

:: Foursquare'de yapılan değişiklikleri nasıl buldunuz?

Yazan : Berkay Oğulcan Tutal

SDN - ShiftDelete.Net

ShiftDelete.Net'in en yeni çalışanlarından İTÜ Makine Mühendisliği öğrencisi olan Berkay, teknoloji konularında haber yazmayı sevmektedir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Instagram
Görüş Bildir