Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fotoğrafta Fotojenik Çıkmak İçin 9 Yol

Anasayfa > Gündem

Fotoğrafta Fotojenik Çıkmak

Çoğumuz fotoğraf çekilirken ilginç şekillere gireriz. “Acaba şöyle dursam fotojenik çıkar mıyım ? Vücudumu nasıl tutmalıyım? Nasıl poz verme liyim? Dik mi durmalıyım?” gibi sorular bizi fotoğraf çekilirken yalnız bırakmamıştır. Fotoğraf çekilirken bazı insanlar kendilerini çok kasarlar. Fotoğrafta güzel çıkmak uğruna yapılan sayısız yanlış vardır. Fotoğraf stüdyoları na gittiğinizde eğer profesyonel bir fotoğrafçı yla çalışıyorsanız o sizin en güzel pozunuzu oluşturacaktır. Ancak her zaman profesyonel bir fotoğrafçının objektifi karşısında durma fırsatınız olmaz. Vesikalık fotoğraf çektiren insanlar kendilerinin güzel çıktığını düşünmemektedir. Bunun sebebi ise bu insanların kendileriyle barışık olmamasından da kaynaklanır. Fotoğrafta nasıl fotojenik çıkılır?

Fotojenik olma kuralları, fotoğraf çektirme teknikleri

  • Bakışlarınızı odaklayın. Poz verirken gözlerinizi kamera lensinin biraz üzerine odaklayın.Başınızı hafifçe öne çıkarıp, çeneninizi aşağı indirin.

  • Dilinizi dişlerinizin hemen arkasına yerleştirip gülümseyin. Bu hareket ifadenizi rahatlatacaktır.

  • Omuzlarınızı vücudunuza hizalayın ancak kendinizi kasmayın. Daha doğal bir görüntü vermek isterseniz omuzlarınızı hafifçe geride tutabilirsiniz.

  • Beyaz duvara karşı kıyafet denemesi yapın. Bir ağaç altında ya da pencere kenarında doğal bir ışık kaynağının altında durun. Yalnız bu noktada küçük bir detaya dikkat edin. Doğru renginizin ne olduğuna iyi karar verin.

  • Kendinize kural edinin! Şekilcilikten uzak durun.

  • Fotoğraflarda her şey olduğundan daha abartılı görünür. Bu yüzden kadınlar makyaj yaparken çok dikkatli olmalı. 30 yaşın altındaki bayanlar için biraz maskara ve dudak parlatıcısı; 30 yaş üstü bayanlar için ise kusurları biraz saklamak fotografta güzel çıkmak için yeterli olacaktır.

  • Klasik fotoğraf verme pozunu sık sık tekrarlayın. Vücudunuzu kameraya göre biraz yan döndürün. Bir ayağınızı diğerinin önüne koyun ve omuzunuzu fotoğrafçıya yaklaştırın. Eğer yüzünüz önde olursa bedeniniz çok daha büyük görünür.

  • Boydan çekilen pozlar için göbeğinizi içinize çekin ve omuzlarınızı geriye atın. Düz bir sırt ile kameraya gülümseyin.

  • Fotojenik insanları ve güzel çıktığınız fotoğrafları inceleyin. En iyi açınızı belirleyin. En güzel çıktığınız fotoğraflara bakarsanız hep gülerken ya da iyi zaman geçirirken çekilmiştir. En iyi sonuçları kameradan korkmadığınız zaman alırsınız.

Kaynak: http://www.erkekgozuyle.com/fotograft...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
81
34
24
23
18
14
9
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?