Formspring.me Kapanıyor!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Formspring Kapanıyor

Facebook ve Twitter karşısında kendine yer edinemeyen Formspring kapatma kararı aldı. Ade Olonoh, Formspring'in Kurucusu ve CEO'su resmi blogundan yaptığı açıklama ile Formspring.me adresinin kapanacağını duyurdu.

Yayın hayatına 2009 da başlayan site insanların özel hayatlarına dair herhangi birşeyleri konuşabilmeleri için tasarlandı. Karşılıklı soru cevap şeklinde işleyen oluşum 30 milyon kullanıcı ve 4 milyar mesaj kapasitesine ulaşmış ve insanlar için önemli bir parça olmuştu ki kapanma haberi kulanıcılarını bir hayli üzecek gibi gözüküyor.

31 Mart, Pazar gününe kadar işleyecek olan sitede sorularınıza cevap bulabileceksiniz daha sonrasında uygulamalar çevrimışı olacak ve 15 Nisan Pazartesinden sonra erişim tamamen kapanacak.

- Site Kapanmadan Kayıtlı verilerinizi indirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

1- Hesabınıza Giriş Yapın ve bu adresi gidin: http://www.formspring.me/account/export

2- "Export"u tıklayın

3- Mail adresinize bir mail alacaksınız

4- Verilerinizi indirmek için bu adrese tekrar gidin: http://www.formspring.me/account/export

Özel Haber: Fatih Uzun

Haberin Tamamı İçin:

Formspring Kapanıyor!

Formspring, azalan kullanıcısı sayısı ve düşen popülerliği nedeniyle platformu kapatma kararı aldı.

Ağdan yapılan duyuruda 4 milyar gönderi sayısının geride bırakıldığı bununla birlikte artan rekabette geride kalındığı ve kaynakların yönetimi konusunda sıkıntılar yaşandığı belirtildi.

Yapılan açıklamada yetkililer 31 Mart 2013 tarihi itibariyle yeni soru sorulamayacağını ve 15 Nisan 2013 tarihinde de girişleri sonlandıracaklarını duyurdular.

İsteyen kullanıcılara, yanıtlamış olduğu soruları saklamak amacıyla e-postalara .zip dosyası şeklinde içeriklerini göndereceklerini açıkladılar.2009 yılından bu yana soru-cevap tabanlı sosyal ağların en popüleri olan Formspring, 30 milyondan fazla kullanıcıya sahipti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

CEOFacebookTwitter
Görüş Bildir