Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Hayırseverler En Zenginler

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Forbes En Zengin 400 İşadamını Açıkladı

Forbes En Zengin 400 İşadamını Açıkladı

Dünyaca ünlü Forbes dergisi, 2012 yılında Amerika'nın en zengin 400 işadamını belirlerdi.

AA

New York- Amerikan finans çevrelerinin dergisi Forbes'in liste başında, açık ara farkla, 66 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates bulunuyor.

İkinci sıranın değişmeyen müdavimi Warren Buffett da (86) yerini korurken, üçüncü sırayı Oracle Corp'un yöneticisi Larry Ellison aldı.

Gelirleri bir önceki yıla göre arttı

Amerika'nın en zengin işadamları, genel olarak bir önceki yıla göre servetlerini artırırken, bazı firmalarda ise değişiklik olmadığı görüldü. Forbes listesinin 6 numarası Walmart ailesinden Christy Walton oldu. Walton aynı zamanda 27,9 milyar dolarlık varlığıyla Amerika'nın en zengin işkadını oldu. Listenin 7, 8 ve 9. sıralarını ise Walmart ailesinin diğer üyeleri Jim Walton, Alice Walton ve S. Robso Walton işgal etti.

New York eyaletinin uzun dönemdir belediye başkanlığını yapan Michael Bloomberg ise zenginler listesinde 25 milyar dolarlık servetiyle Amerika'nın 10. zengini olma unvanını taşıyor.

Haberin Tamamı İçin:

En Hayırseverler En Zenginler

En Hayırseverler En Zenginler

Forbes dergisi, 2012 yılında Amerika'nın en zengini olan 400 iş adamı ve iş kadınını açıkladı. Servetlerinin yarısını hayır işlerine bağışlayan Bill Gates ve Warren Buffet, listenin tepesinde.

Dünyaca ünlü Forbes dergisi, 2012 yılında Amerika 'nın en zengin 400 iş adamını belirlerdi. Amerikan finans çevrelerinin dergisi Forbes 'in liste başında, 66 milyar dolarlık servetiyle Bill Gates bulunuyor. İkinci sıranın değişmeyen müdavimi Warren Buffett da (86) yerini korurken, üçüncü sırayı Oracle Corp'un yöneticisi Larry Ellison aldı.

En zengin kadın Walmart’tan

Amerika 'nın en zengin işadamları, genel olarak bir önceki yıla göre servetlerini artırırken, bazı firmalarda ise değişiklik olmadığı görüldü.

Forbes listesinin 6 numarası Walmart ailesinden Christy Walton oldu. Walton aynı zamanda 27,9 milyar dolarlık varlığıyla Amerika 'nın en zengin iş kadını oldu. Listenin 7, 8 ve 9. sıralarını ise Walmart ailesinin diğer üyeleri Jim Walton, Alice Walton ve S. Robso Walton işgal etti.

Belediye başkanı 10. sırada

New York eyaletinin uzun dönemdir belediye başkanlığını yapan Michael Bloomberg ise zenginler listesinde 25 milyar dolarlık servetiyle Amerika 'nın 10. zengini olma unvanını taşıyor.

Zuckerberg Murdoch'u yakaladı

Google Inc. firmasının kurucularından 39 yaşındaki Sergey Brin, 20,3 milyar dolar ile listenin 13. sırasında yer aldı. Facebook 'un kurucusu 28 yaşındaki Mark Zuckerberg , dünya medya devi Rupert Murdoch ile aynı servete sahip. Listede 36. sırada yer alan Zuckerbeg ve kısa zaman önce rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarına maruz kalan Murdoch'un 9,4'er milyar dolar serveti bulunuyor.

Televizyon dünyasının en ünlü isimlerinden Oprah Winfrey ise 2,7 milyar dolarlık servetiyle listenin 151. sırasında kendine yer bulurken, listenin en alt sıradaki zengin ise 1,1 milyar dolar ile Ohiolu emlakçı işkadını Denise York oldu.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

DeepMindFacebookMark ZuckerbergRüşvet
Görüş Bildir