Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fkö: Bugün, Arap Rejimleri Tarihinde Kara Bir Gün

0PAYLAŞIM

Fkö: Bugün, Arap Rejimleri Tarihinde Kara Bir Gün

RAMALLAH Anadolu Ajansı - Filistin Kurtuluş Teşkilatı FKÖ, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın konut sahipliğinde İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn arasında imza atılan basmakalıplaşma uyuşmasına ait, "kara bir gün" değerlendirmesinde bulundu.

FKÖ Yürütme Heyeti Azası ve Filistin Kurtuluş Cephesi Genel Sekreteri Vasıl Ebu Yusuf Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "Bugün, Arap rejimleri tarihinde kara bir gün, Filistin ulusu ve Filistin davası için ise üzücü bir gündür." dedi.

"Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreynli idareyiciler bugün Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'e güven mektubu sundu." diyen Ebu Yusuf, şöyle devam etti:

"Bu, Filistin ulusunun gayretine, haklarına, mukaddeslerine ve fedakarlıklarına vurulan bir başka adi bıçak darbesidir. Bu vaziyet Filistin davasına hıyanet değil, aynı zamanda Arap ve İslam ümmetinin emellerine hıyanettir. Bu uyuşma Filistin sorununu tasfiye etmeyi hedefleyen ve beynelmilel hukuk kararlarına seçenek olarak orman kaidelerini dayatan Amerika Birleşik Devletleri'nin hazırladığı güya 'Asrın Uyuşması' ismindeki uyuşma çerçevesini imza atıldı."

Ebu Yusuf, "Bu tasarının, Siyonist-Amerikan ittifakı altında yürütülmesi; Filistin ulusuna karşı işlediği kabahatleri daha da çoğaldırması, topraklarına el koyması, işgal altındaki tüm Filistin topraklarında kavmi paklik yapması ve toplu cezalandırma siyaseti mevzusunda işgalciye daha fazla efor veriyor. Amerika Birleşik Devletleri, işgalci İsrail ve basmakalıplaşma üçlüsü Filistin davasına ciddi bir tehdit oluşturuyor." ifadelerine yer verdi.

Ebu Yusuf ayrıca banalleşmenin, İsrail'in, Filistin ulusuna yaptıklarının cezasız kalmasına neden olduğuna sözlerine ilave etti.

  • Bugün Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn işgal devletine boyun eğme anlaşmasını imza attılar"

Fetih Hareketi Devrim Konseyi Genel Sekreteri Macid el-Fityani ise Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "Bugün Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn; bağımlılık, koruma ve işgal devletine boyun eğme anlaşmasını imza attılar." dedi.

"Ne yazık ki bu uyuşma Filistinlilerin, Filistin kurtulana kadar çabanın devam edeceğine dair ahitlerini ve laflarını kanlarıyla yazdığı Sabra ve Şatilla kırımının arifesinde 16 Eylül 1982 imzalandı. Bu kara bir gündür. Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn idareyicileri için utanç günüdür." diyen Fityani, Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn'in Filistinliler ismine laf söyleme hakları olmadığını vurguladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir