Fiziksel Özelliklerine Göre Nasıl Genlere Sahipsin?

-

Sana sorduğumuz sorular ile fiziksel özelliklerini öğrenmeye çalışacağız. Buna göre de senin çoğunlukla ne tür genlere sahip olduğunu söyleyeceğiz. Genlerini tanımaya hazır mısın?

1. Hazırsan başlayalım: Kulak memelerin mesela, nasıl kulak memelerine sahipsin?

Ayrık
Yapışık

2. Peki ya alnın? Alnının ortasından aşağıya doğru inen bir saç çıkıntısı var mı?

Evet
Hayır

3. Sıra ayaklarında: Ayak işaret parmağın ayak baş parmağından daha mı uzun yoksa daha mı kısa?

Daha kısa
Daha uzun

4. Saçlarına bakalım biraz: Doğal saç rengin ne renk?

Kızıl
Sarı
Kahverengi
Siyah

5. Saçlardan devam: Saçlarının normal şekli nasıl?

Kıvırcık
Dalgalı
Düz

6. Çenen hakkında ne söylersin peki? Halk arasında "g*t çene" olarak da tanımlanan Berdan Mardini'likten var mı?

Yok
Var

7. Kirpiklerin hakkında peki ne söyleyebilirsin? Uzunlar mı yoksa kısalar mı?

Kısalar
Uzunlar

8. Gözler kalbin aynası derler ya, bugün de genlerin aynası olacaklar: Gözlerin ne renk?

Yeşil / Ela
Gri
Kahverengi
Mavi

9. Gülüşünü görelim bir de: Güldüğün zaman yanaklarında falan çıkan gamzelerin var mı?

Evet
Hayır

10. Dil çok önemli: Dilini boru gibi yapabiliyor musun?

Evet
Hayır

11. Peki daha tuhaf şeyler yapabiliyor musun dilinle, kıvırmak falan gibi?

Hayır
Evet

12. Çillerin var mı? Çok olmak zorunda değil, sadece var mı yok mu?

Var
Yok

13. Utanmak yok ne işaretlediğinizi kimse görmeyecek: Hiç el değmese kaşlarınızın ortası nasıl olurdu?

Ayrık kalırdı yine
Birleşmeye yakın

14. Bu soru çok önemli: Baş parmağın geriye doğru esneyebiliyor mu? Yani Hypermobile olma durumu var mı sende?

Hayır
Evet

15. Son olarak: Bünyen alerjik mi?

Evet
Hayır

Çoğunlukla çekiniksin!

Fiziksel özelliklerimiz oluşurken bunlar hem anne hem de babamızdan aldığımız genlere göre belirlenir ve iki çeşit gen vardır. Biri dominant genler, diğeri de çekinik genler. Bu genlerin bir araya gelme durumuna göre de kişi ya dominant ya da çekinik gen özelliklerine sahip olur. Nasıl mı olur bu durum? Hemen açıklayalım: İki dominant gen bir araya geldiği zaman elbette ortaya dominant bir gen özelliği çıkar, aynı şey iki çekinik gen için de geçerlidir. Fakat bir dominant bir de çekinik gen bir araya geldiği zaman ortaya dominant gen özelliği çıkar. Bu yüzden de çekinik gen özelliklerine sahip olan insanlar daha nadirdir. Yani sen! Sen son derece nadir bulunan özelliklere sahipsin! Mesela; yapışık kulak memesi, açık renk saç ve göz, baş parmağa göre kısa ayak işaret parmağı gibi... Fakat elbette sadece genler değil, çevresel etkenler de fiziksel özelliklerimizin oluşmasında büyük bir rol oynuyor. Bu da seni bambaşka ve çok özel bir insan yapıyor! Yani dememiz o ki güzel dostumuz; sen çok özel bir insansın, bunu sakın unutma ve hep bunu bilerek yaşa!

Çoğunlukla dominantsın!

Fiziksel özelliklerimiz oluşurken bunlar hem anne hem de babamızdan aldığımız genlere göre belirlenir ve iki çeşit gen vardır. Biri dominant genler, diğeri de çekinik genler. Bu genlerin bir araya gelme durumuna göre de kişi ya dominant ya da çekinik gen özelliklerine sahip olur. Nasıl mı olur bu durum? Hemen açıklayalım: İki dominant gen bir araya geldiği zaman elbette ortaya dominant bir gen özelliği çıkar, aynı şey iki çekinik gen için de geçerlidir. Fakat bir dominant bir de çekinik gen bir araya geldiği zaman ortaya dominant gen özelliği çıkar. Bu yüzden de dominant gen özelliklerine sahip olan insanlara daha sık rastlanır. Fakat elbette fiziksel özelliklerin oluşmasındaki tek etken genler değildir, çevresel faktörler de büyük rol oynar. Bu yüzden asla ben çok sıradanmışım gibi düşünme. Aksine, sen bu kadar sık rastlanan özelliklerden bambaşka bir insan yarattığın için kendinle gurur duymalısın! Herkeste kahverengi saç olabilir, ama herkeste seninki gibi saçlar yok! Yani dememiz o ki güzel insan; sen çok özel ve eşsiz bir insansın. Bunu sakın unutma ve hep bunu düşünerek yaşa!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emin-karadag2

Sen son derece nadir bulunan özelliklere sahipsin! Mesela; yapışık kulak memesi, açık renk saç ve göz, baş parmağa göre kısa ayak işaret parmağı gibi... Fakat elbette sadece genler değil, çevresel etkenler de fiziksel özelliklerimizin oluşmasında büyük bir rol oynuyor. Bu da seni bambaşka ve çok özel bir insan yapıyor! Yani dememiz o ki güzel dostumuz; sen çok özel bir insansın, bunu sakın unutma ve hep bunu bilerek yaşa! Kime bu şekilde yazı çıktı.Kimin ayak işaret parmağı kısa ve kimin kulak memesi yapışık değil.

imbatsdaughter

Oldukça dominantsın diyor kesinlikle doğru her konuda fazla fazla dominantım

pambikli-seker

Çoğunlukla dominantsın!

koyu-taraftar-fb

Çoğunlukla dominantsın ! Herkeste kahverengi saç olabilir, ama herkeste seninki gibi saçlar yok! Yani dememiz o ki güzel insan; sen çok özel ve eşsiz bir insansın. Bunu sakın unutma ve hep bunu düşünerek yaşa ! :DDD

bcb54

Çoğunlukla çekiniksin! hmmm

Görüş Bildir