Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fikret Orman: "2016'da Başkanlığa Adayım"

 > 
31PAYLAŞIM

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu 2015 Yılı 1. Olağan Toplantısı'nda Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman'ın Divan Kurulu'nda yaptığı açıklamalar şöyle;

"Hepiniz Divan Toplantısı'na hoşgeldiniz. Konuya rahmetli Gazi abiyle başlamak istiyorum, babamın da başkanıydı. Ben kendisiyle 78 senesinde tanışma fırsatı buldum. İnanılmaz zarif bir insandır. Beşiktaş camiasında çok değer katmış bir insandır. Allah rahmet Eylesin. 2. Başkanlarımızdan Uğur Ekşoğlu'na da Allah gani gani rahmet eylesin."

BİLGİSAYAR SİSTEMİMİZ ÇÖKTÜ 
"Mali tablolar niye yok? Bu hafta dediler ki bilgisayar sistemimiz çöktü, rapor alamıyoruz. "Denetleme Kurulu başkanıyla görüşün ne yapacağımızı görüşün, bir değerlendirme yapılsın" denildi. Ben de "olur" dedim. ama denetleme kurulu "mümkün değil" dedi. "Bu toplantıyı 1 hafta erteleyelim, 1 hafta sonra raporlarla divana çıkalım" dedik. "Bazı insanlar art niyetli olduğu için buna müsaade etmeyelim, evraklar üzerinden konuşalım" dedik. Denetleme Kurulu Başkanı "bu uygundur" dedi. İncelemediğimiz bir şeyi denetlemeyiz, denetlemediğimizi de açıklayamayız. Divan Genel sekteri de incelemeleri yapar ve Divan Kurulu bu toplantının yapılmasını istiyor" dedi. Beşiktaş'ın rapoları gizlenecek bir şey değildir. Dernekler masası ve içişleri bakanlığ tarafından denetlenen bir kurumdur. Gizli kapaklı bir şey yoktur. "Bilgisayardaki sıkıntı çözüldüğü gibi üyelerimize yollayalım" dedik. Nitekim sorun da çözülmüş. Bu şekilde karşınızda bulunmaktan dolayı üzgünüm ama elimizden olan bir şey değil."

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK 
"Ekonomik hususlarda "Divan Başkanımız 3 dönemdir başkanlık yaptığını ifade etti ve "şu anda önümü göremiyorum" dedi. Bizim geldiğimiz dönemde Beşiktaş'ın durumu ortadır. Biz geldiğimizde UEFA'da 18 dosya ve 300 haciz doyası vardır. Gelirlerin yüzde 60'ından fazlası da temlik edilmişti. O dönemde 1 hafta kala biz aday değildik. Baktık böyle olmayacak elimizi taşın altına koyduk. Şu anda basketbol takımına Aralık ayından borç vardır. Futbol takımına aralık ayından da borç yoktur. Az önce konuşan kardeşimiz amatör şubelerden bahsetti. Değerli bir işadamıdır. Keşke gelip "ben ödeyeyim" deseydiniz. Ben onu tercih ederdim" dedi.

BEŞİKTAŞ'IN HİÇBİR KULÜBE TRANSFER BORCU YOKTUR 
"Geçen Divan toplantısında da söyledim. Biz aldığımız dönemde Beşiktaş'ın borcu 575 Milyon TL'di. Beşiktaş'ın durumu çok vahim de Beşiktaş Futbol Takımı'nın durumu ortadadır. Beşiktaş'ın hiçbir kulübe transfer borcu yoktur.Del Bosque'nin, Ersan Gülüm'ün paralarını biz ödedik. Eskiden başkan el koydu, futbolculara para verdi denilirdi. Şimdi duyuyor musunuz? Ben ve arkadaşlarım gece gündüz bunun için mücadele ediyoruz. Mayıs ayında kongrede Beşiktaş'ın borcunu hep beraber konuşacağız" dedi.

"Beşiktaş Kulübü'nün stadı yok, seyircisi yok, her maçı deplasmanda oynuyor. Bir yandan futbol takımına borcun olmayacak, bir yandan amatör takımlara borcun olmayacak, bir yandan da yatırım yapacaksınız. Biz geldiğimizde 52 Kartal Yuvası vardı, şu anda 65 Kartal Yuvası var, 70 olacak. Ben her şeyin geçeceğini üyelerin gözlerine bakarak anlatıyorum. Denetleme Kurulu, burada herhangi bir konuyu gizlemek gibi bir şey yaptıysak söylesin" dedi.

"Biz kimseye el açmadan, kimseden yardım istemeden , kimseye minnet etmeden borçlarımızı ödedik. Sponsorluk anlaşmları vardı da biz hazıra mı geldik? Bizim neyimiz var? Her şeyden önce adamlığımız var. Güvenilirliğimiz var. Biz kimseyi kandırmıyoruz. Her şeyimiz açıktır. Kimse sponsorluk bulmazken çorabımıza bile reklam alabilecek bir kulübüz. Bu güvenilirliği sağlayacaksınız. Beşiktaş takımı şampiyon olacakken bunu konuşacağımıza 2500 TL ödenmiyor, bunu konuşuyoruz."

2016'DA DA ADAYIM 
"Ben buradan söylüyorum; 2016'da adayım. Bu borç ödenecekse ben ödeyeceğim. Ben babadan doğma Beşiktaşlıyım. Başkanlık sürecimden sonra da buraya geleceğim. Bu zihniyele yönetmeye çalışyoruz. Buradayız." dedi.

"BİZE ALLAH YARDIM EDİYOR" DEDİK 
"2-3 gün evvel UEFA temsilcileri buradaydı. Bize "bu işe nasıl yapıyorsunuz" dediler. "Bize Allah yardım ediyor, arkamızda Beşiktaşlılar var" dedik. Bizi UEFA, devlet, SPK, özel denetleme kuruluşları denetliyor."

"Övüneceğimiz bir stat yapıyoruz. Gururlanın. Kimin bir taşı var? Sizler her zaman görebiliyorsunuz? Bu stadı konuşmayın, şampiyonluğu konuşmayın, neyi konuşalım? Hep kötü şeyleri mi konuşalım? Beşiktaş'ta başkanlık süresi bellidir. Bizden sonra gelenler de daha iyi tesisler yapsınlar, daha iyi anılsınlar."

"Deniz Atalay kardeşimiz 170 kişi üye yapmış, gayri hukuksal bir konu varsa gerekeni yaparız."

KİMSE BENİM ANAMA AVRADIMA KÜFREDEMEZ 
"Kelle avcılığı yapılmıyor. Kimse benim anama avradıma küfredemez. Sizlerin de bana küfrettirmemeniz lazım. Bana küfreden insanları burada adam diye anlatmayın. Hiçbir toplantıya çağırmamazlık yok. Herkese açıktır."

Eurosport

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir