Fikirler Çiçek Açacak, 50 Bin Lirayı Siz Alın

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Fikirler Çiçek Açacak

Fikirler Çiçek Açacak

Türkiye'de son yıllarda Ar-Ge çalışmalarını teşvik etmek amacıyla önemli organizasyonlara imza atılıyor. Bu kapsamda hazırlanan 'Proje Baharı' etkinliği ile Ar-Ge projeleri teşvik ediliyor.

Üretimde yerliliği artırmak ve teknolojide söz sahibi olmak amacıyla Ar-Ge çalışmalarına verilen destek her geçen gün artıyor. İstanbul Elektrik-Elektronik Makine ve Bilişim İhracatçılar Birliği, bu kapsamda düzenlediği AR-GE Proje Pazarı etkinliği ile hem üretici bulamayan projeleri üreticisi ile buluşturacak; hem de projesiyle gelen üreticinin aradığı Ar-Ge desteğini bulmasını sağlayacak. Böylece AR-GE Proje Pazarı'yla fikirler çiçek açacak.

AR-GE Proje Pazarı'nda projeler, Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları, Nanoteknoloji Uygulamaları, Mikro Elektro Mekanik Sistem (MEMS) uygulamaları, Enerji üretim, iletim ve dağıtımına yönelik uygulamalar, Çevre ve Enerji verimliliği uygulamaları ve diğer olmak üzere 6 kategoride inceleniyor. Bu kategorilere göre yürütme kurulunca uygun bulunan projeler, AR-GE Proje Pazarı'na dahil ediliyor. Süreç dahilinde projeler, hakları tamamen proje sahibinde kalacak şekilde işbirliği sağlanarak geliştiriliyor. Böylece ülke üretimine yeni ürünlerin katılması hedefleniyor. Organizasyon kapsamında AR-GE Proje Pazarı'na dahil olan projenin sahibi isterse ödül kategorisine de katılabiliyor. Burada Ödül Kurulu'nca değerlendirilen projeler 50 liraya kadar ödül kazanabiliyor.

Elektrik, elektronik ve bilişim sektörlerinde yüksek katma değerli üretimin sağlanmasına yönelik olarak yapılan çalışma, AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcilerini, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile bir araya getiriyor. Çalışma kapsamına dahil edilen projeler katılımcılar tarafından kurulan işbirliği ile geliştiriliyor. Üretici ile teknoloji geliştirenleri bir araya getiren bu etkinlik sayesinde, sponsor yada proje arayışı son buluyor.

Etkinlik dahilinde ödül kategorisinde yarışan projeler ise; birinciye 50 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüye 20 bin lira olmak üzere para ödülü ile ödüllendiriliyor. Mansiyon ise ödül alamayan 3 kategoriye 10'ar bin olak üzere dağıtılıyor. Ödül kategorisindeki değerlendirme tüm altbaşlıklar için ortak yapılıyor.

Son başvuru tarihi 15 Şubat olan etkinliğin geçekleşme tarihi ise; 22 Mart olarak belirlendi. Etkinliğe başvurmak veya detaylı bilgi edinmek için www.tetprojepazari.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbul
Görüş Bildir