Görüş Bildir

Figen Yüksekdağ'ın Bulunduğu Gruba Ateş Açıldı: Bir Kadın Ağır Yaralandı

Anasayfa > Gündem

Diyarbakır Silvan'da HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu grubun yasağın sürdüğü mahalleye girişine güvenlik güçleri izin vermedi. Çıkan olaylar sırasında grupta bulunanlardan Üstün Güneş adlı kadın göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı.

Fotoğraf: Twitter

Silvan'da 3 Kasım günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı bugün 11'inci gününe girerken, aralarında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile bazı milletvekillerin de bulunduğu kalabalık bir grup, Silvan Belediyesi önünde toplandı.

Buradan operasyonların devam ettiği bölgeye yürüyen grup sokağa çıkma yasağı uygulanan Konak Mahallesi'nin belirle bir kesimine kadar girdi. Bu sırada polis ve askerler grubun önüne keserek güvenlik gerekçesiyle daha ileriye gitmelerine izin vermedi. Bu sırada HDP'lilerle güvenlik güçleri arasında tartışma çıktı.

Kurşun isabet eden kadın ağır yaralandı

Kurşun isabet eden kadın ağır yaralandı

Tartışma sırasında çevreden ateş açılırken, paniğe kapılan gruptakilerin büyük bölümü yere yattı. Silah seslerinin kesilmenin ardından grupta bulunan 40 yaşındaki Üstün Güneş adlı kadın isabet eden bir kurşunla ağır yaralandı. Güneş, bölgede bulunanlar tarafından Silvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Ayrılmayınca polis müdahale etti

Ayrılmayınca polis müdahale etti

Silah seslerinin kesilmesinin ardından HDP Eş Genel Başkanı Figan Yüksekdağ, bu olayla ilgili sokak başında bulunan askerlerle uzun süre tartıştı. Tartışma sırasında arkadan gelen polis ekipleri de askerlerle tartışan ve aralarında Yüksekdağ'ın da bulunduğu grubun bölgeden ayrılmalarını istedi.

Grubun ayrılmaması üzerine güvelik güçleri gaz bombası ile müdahale edildi. Yaşanan olayların ardından grupta bulunan bazı kişiler polis tarafından gözaltına alındı.

Yüksekdağ ve vekilleri kaymakam uzaklaştırdı

Yüksekdağ ve vekilleri kaymakam uzaklaştırdı
Yüksekdağ ve vekilleri kaymakam uzaklaştırdı

Gazdan etkilenen Figen Yüksekdağ ve milletvekillerine, çevredeki vatandaşlar yardımcı olup limon verdi.

Bu sırada olay yerine gelen Silvan Kaymakamı Murat Kütük, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve milletvekilleri ile korumalarını alarak bölgeden uzaklaştırdı.

Silvan'ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde sürdürülen operasyonlar ise devam ediyor.

Ergün Yılmaz / DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Berk

Neden hepsini vurmadınız ya? Moralim 0 :'(

Ülkü Güçlü

Bir gebermiyorlar ki şu orospu çocukları. Şanslarına tükürdüğüm bölücü kandan beslenen piç kuruları.Her biri mecliste.Vatan düşmanları bu vatanın meclisinde.... Devamını Gör

Ahmet Hakkı Alagöz

Figen yüksekdağ aynı game of thronestaki büyücü kadın gibi her yerde orrospu çocuğu bi gebermedi ya