Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fetö Elebaşı Fetullah Gülen'in Gazeteci Emin Pazarcı'ya İftira Davası

0PAYLAŞIM

Fetö Elebaşı Fetullah Gülen'in Gazeteci Emin Pazarcı'ya İftira Davası

ANKARA Anadolu Ajansı - Fetullahçı Terör Örgütü FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hakkında, Akşam gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı'ya müteveccih "kötüle" kabahatinden açılan davaya devam edildi.

Ankara 22. Asliye Ceza Duruşmasındaki mahkemede hazır bulunan müşteki avukatı Begüm Ece Pazarcı, maznunun kaçak olması sebebiyle bugüne kadar ifadesinin alınamadığına dikkati çekti ve Gülen hakkında, yokluğunda hapsetme kararı çıkarılmasını istedi.

Duruşma, Gülen hakkındaki tutma kararının infazının beklenmesine, yokluğunda hapsetme kararı çıkarılıp çıkarılmamasının ise celse arasında değerlendirilmesine karar vererek, mahkemeyi erteledi.

Avukat Pazarcı, mahkemenin ardından Ankara Adliyesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Gülen'in bir yarıyıl medyayı baskı altına almak emeliyle avukatı Nurullah Albayrak aracılığıyla kendisini desteklemeyen basın üyeleri hakkında kabahat bültenlerinde bulunduğunu, bunlar arasında Emin Pazarcı'nın da yer aldığını anlattı.

Bu kabahat bültenleriyle alakalı yürütülen soruşturmalarda takipsizlik kararı verildiğini bildiren Pazarcı, "Takipsizlik kararlarının ardından müvekkilim 2015'te Fetullah Gülen hakkında 'kötüle'dan kabahat bülteninde bulundu. Bu dava bizim için bir çabanın simgeyi. Devletimizi devirmeye çalışan bu stil terör örgütlerine karşı bir dik duruşun simgeyi olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Davanın 2015'deri beri sürdüğünü belirten Pazarcı, kaçak olması sebebiyle maznun hakkında çıkarılan tutma kararının henüz infaz edilemediğini söyledi.

Pazarcı, "Bugünkü mahkemede Gülen hakkında gıyabi hapsetme kararı verilmesini arz ettik. Duruşma, arzımızı celse arasında değerlendirecek." dedi.

İddia Belgesinde Gülen'in, farklı tarihlerdeki yazıları üzerine Pazarcı hakkında kabahat bültenlerinde bulunduğu, bunların takipsizlik kararıyla sonuçlandığı belirtiliyor.

"Gülen'in, avukatı aracıyla, müştekinin aynı mahiyetteki köşe yazılarına karşı ısrarla şikayet yoluna giderek, müştekinin üç defa soruşturma geçirmesine neden olduğu ve böylece üzerine atılı kötüle kabahatini işlediği" kaydolunan iddia belgesinde, Gülen'in, "zincirleme şekilde kötüle" kabahatinden 1 sene 3 aydan 7 seneye kadar mapusu isteniyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir