Fenerbahçe'den 5,5 Saatlik Savunma

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Taraftarlar UEFA Merkezinde

Taraftarlar UEFA Merkezinde

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yöneticilerin UEFA Disiplin Kurulu'ndaki savunması sona erdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'nde savunmalarını yapmak üzere UEFA Genel Merkezi'ne gelerek savunmalarını verdi.

UEFA'nın konuyla ilgili kararını ay sonuna kadar açıklaması bekleniyor. Kulüp ceza alırsa, tahkim süreci başlayacak. Tahkim Kurulu'nun ise itirazları inceledikten sonra en geç 15 Temmuz'a kadar nihai bir sonuca varabileceği belirtiliyor. Bu aşamadan sonra da Fenerbahçe'nin Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurma hakkı bulunuyor.

Bu arada dünün aksine UEFA'nın kapılarını kapatması da gözlerden kaçmadı. Dün basın mensuplarının girebildiği alana bugün giriş yapılamadı.

Fenerbahçeli taraftarlar UEFA merkezinde

Fenerbahçe taraftarı, Nyon'da yönetimi yalnız bırakmadı

Fenerbahçe'nin ve yöneticilerin UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’ndaki duruşmalı toplantısı, İsviçre yerel saatiyle 08.45’te başladı. Sarı - lacivertli taraftarlar ise duruşmada başkan ve yöneticilerini yalnız bırakmamak için UEFA'nın Nyon'daki merkez binası önünde toplanarak tezahüratlarla destek oldu.

İsviçre’nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan toplantıda, Başkan Aziz Yıldırım liderliğindeki heyet, UEFA Denetim ve Disiplin Kurulu’nda savunmalarını yapmaya devam ediyorlar.

Bu arada, başta Avrupa’nın çeşitli merkezlerinde bulunan Fenerbahçe Taraftar Dernekleri aracılığıyla organize olan sarı - lacivertli taraftarlar Nyon’daki UEFA merkezinin önüne gelerek, kulüp ve yöneticilere desteklerini sürdürüyor. UEFA Disiplin Kurulu'na sevk edilen Fenerbahçe Kulübü ve yöneticileri yaklaşık bin kadar taraftar tezahüratlarla destek olurken, Gaziantepspor eski başkanı Celal Doğan da taraftarların arasında yer aldı.

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe taraftarı, Nyon'da yönetimi yalnız bırakmadı.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'ndeki savunması sona erdi.

Fenerbahçe'den 5,5 Saatlik Savunma

Aziz Yıldırım başkanlığındaki Fenerbahçe yönetimi ve avukatlar, UEFA Disiplin Kurulu'ndaki savunmaları için UEFA Merkezi'ne sabah saat 09:15'de giriş yaptılar. Heyetin savunması yaklaşık 5,5 saat sonra saat 14:45'de sona erdi. Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tolga Aytöre, “Karar, Pazartesi ya da Salı günü açıklanacak” dedi.

Fenerbahçe yönetimi ve avukatlarının UEFA'ya yaptığı savunma sona erdi. İspanyol Müfettiş Miguel Lietard Fernandez-Palacios, Fenerbahçe heyetinden bir müddet süre istedi ve son değerlendirmeleri yapacağını, her şeyi tekrar gözden geçireceğini belirterek, "Kafama takılan bir şeyler kalırsa tekrar sizleri çağıracağım" dedi. Başkan Aziz Yıldırım ve beraberindeki Fenerbahçe heyeti kısa bir süre daha UEFA binası içinde bekledikten sonra saat 15:20'de binadan ayrıldılar.

"SORUŞTURMA TÜRKİYE'DEKİ 16. AĞIR CEZA'NIN KARARINA DAYANIYOR" UEFA binasından çıkan Fenerbahçe heyetindeki yöneticiler Şekip Mosturoğlu ve Tolga Deniz Aytöre basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İki yönetici de UEFA'nın soruşturmasının Türkiye'deki 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin raporuna dayandığının altını çizerken kararın Pazartesi ya da Salı günü açıklanacağını belirttiler.

İki yöneticinin açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Süreci açıklayacak tek cümle, Türkiye'deki 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin raporu üzerine bir rapor hazırlandığıdır. Bu rapor üzerine bir soruşturma açıldı. Pazartesi ya da Salı günü karar açıklanacak.

Toplantı 6 saate yakın sürdü. Değişik kararlar çıkabilir. Değerlendirmesini yapacak olan UEFA heyeti ve başkanı. Rapor, 16. Ağır Ceza'nın kararına göre hazırlanmış. 16. Ağır Cezanın kararı da belli. 16. Ağır Ceza'nın ön yargısıyla hareket edilebilir. Müfettişlerin raporu tek taraflı.

Sportif olarak ek bir delil ortaya koyulamadı. Maç görüntülerini verdik ama duruşma uzadığı için izlenmedi.

5 ARAÇLA GELDİLER 09:15'DE BAŞLADI Nyon'daki UEFA Merkezi'ne 5 araçla birlikte gelen heyette, duruşmaya girecek olan yöneticiler ve avukatların yanı sıra kendileri için bina içinde hazırlanan özel bir bölümde bekleyecek olan Fenerbahçeli diğer yöneticiler de yer aldı.

Güvenlik görevlisi, yöneticileri ve avukatların araçlarını tek tek durdurarak, merkezden onay aldıktan sonra girişlerine izin verdi. Dünkü Beşiktaş için yapılan duruşmanın aksine bugün daha sıkı güvenlik tedbirlerinin olduğu gözlendi. UEFA Merkezi'nin 3 ayrı kapısına güvenlik görevlileri yerleştirilirken, basın mensupları da içeriye alınmayıp, en dış kapıda yol kenarında bekletildi.

YILDIRIM'DAN ORMAN'A TELEFON: NASIL GEÇTİ BAŞKAN

Fenerbahçe Spor Kulübü'nü duruşmalı toplantıda Almanya'nın önemli hukuk bürolarından Martens ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Deniz Tolga Aytöre ile Avukat Ayhan Çopuroğlu savunacak. Başkan Aziz Yıldırım'ın UEFA Disiplin Kurulu'nda savunmasını bizzat kendisi ve Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Deniz Tolga Aytöre yaptı. Yönetim Kurulu Üyesi Şekip Mosturoğlu'nun savunmasını kendisi ve Avukat Ayhan Çopuroğlu, Asbaşkanlardan İlhan Ekşioğlu'nun savunmasını ise Avukat Ersan Şen gerçekleştirdi. Eski asbaşkanlardan Ali Yıldırım'ın savunmasını, Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Yasemin Merçil yaparken, Fenerbahçe Kulübü Altyapı Koordinatörü Cemil Turan'ı, UEFA Disiplin Kurulu'nda Avukat Abdullah Kaya temsil etti.

Bu arada bir başkan ve 8 üyeden oluşan UEFA Disiplin Kurulu'ndan 4 avukatın Fenerbahçe'yle ilgili tüm duruşmaları yönettiği öğrenildi.

TARAFTARLAR BİNA ÖNÜNDE MARŞLAR SÖYLÜYOR Aziz Yıldırım başkanlığındaki heyetin UEFA Denetim ve Disiplin Komitesi'ndeki savunması sürerken, UEFA binası önünde toplanan sarı-lacivertli taraftarlar marşlar söyleyerek heyete destek veriyor. Türkiye ve Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelen Fenerbahçeli taraftarlar, UEFA Genel Merkezi önünde açtıkları dövizler ve attıkları sloganlarla süreci protesto ediyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

15 TemmuzAlmanyaAziz YıldırımBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİsviçreUEFA
Görüş Bildir