Fenerbahçe CAS'taki Davayı Geri Çekti

-
3 dakikada okuyabilirsiniz

F.Bahçe'den CAS'a açık çağrı!

Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesiyle ilgili olarak Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) giden ve UEFA’dan tazminat isteyen Fenerbahçe, önemli bir adım attı.
Sarı-Lacivertli kulüp, CAS’a yaptığı başvuruda Fenerbahçe’nin şike yaptığı iddia edilen maçların incelenmesini talep etti. CAS’ın bu talebe sıcak baktığı öğrenildi. F.Bahçe’nin CAS’taki davasını yürüten avukat Emin Özkurt ‘Konu davanın içeriğiyle ilgili. Bilgi veremem” derken, CAS Hakemi Kısmet Erkiner daha önce, “Şike sahada olur. CAS’ta daha önceki birçok davada böyle karar aldık” demişti.
ALİ KOÇ: CAS DAVASINDA ELİMİZ ÇOK KUVVETLİ
Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç, CNBC-e'de canlı yayına katıldı.
CAS davasında Fenerbahçe'nin elinin çok güçlü olduğunu söyleyen Ali Koç'un açıklamaları şöyle:
"Yaşanan sıkıntıların giderilmesi öncelikle TFF çabalarıyla mümkün. Fenerbahçe 3 Temmuz'dan bu yana acı çekiyor. Türkiye Futbol Federasyonu'nun önerileriyle ilgili bilgimiz yok, dedikodu mu değil mi bilmiyoruz"
"CAS davasında bizi en çok destekleyen kesim taraftarımızdır. Biz Türkiye Futbol Federasyonu'nun tersine hep resmi evraklara dayanarak konuştuk. CAS savunmasına gelen evrakta endişelerimizin yerinde olduğunu gördük. CAS davasında 45 milyon euroluk bir talebimiz var. UEFA aldığı kararda tüm sorumluluğu Türkiye Futbol Federasyonu'nun üzerine bıraktı. CAS davasında elimizin çok kuvvetli olduğunu düşünüyoruz"
"Son tartışmalarda ya UEFA ya TFF haklı, ikisi birden haklı olamaz. Lütfi Arıboğan ve İlhan Helvacı İsviçre'de, Cornu'nun karşısına çıkmalı. CAS'a açılan davayla ilgili kimseyle pazarlık içinde değiliz. Fenerbahçe'nin çıkarları için ne gerekiyorsa yapmalıyız"
"Finansal fair play tüm kulüpler için yararlı olacak. 3 Temmuz süreci yaşanmasaydı hisse satışı planlıyorduk. 3 Temmuz süreci öncesinde hisse satışını 60-70 TL civarında düşünüyorduk. Fenerbahçe tahvilinin % 20 civarı bir getirisi olacak"

Haberin Tamamı İçin:

CAS Davasında Flaş Gelişme!

CAS Davasında Flaş Gelişme!

27 Mayıs’ta görülmesi gereken F.Bahçe’nin davası açıklanan takvimde yer almadı.
Sarı lacivertlilerin UEFA için Spor Tahkim Mahkemesi'ne açtığı 45 milyon Euro'luk davanın takvimden çıkartılması ve bu konuda açıklama yapılmaması 'dava çekildi mi' sorusunu yeniden akıllara getirdi...
DAVANIN ÇEKİLDİĞİ DEMİRÖREN-GÜL GÖRÜŞMESİ SONRASI AÇIKLANABİLİR
Davanın takvimden çıkartılması ve Fenerbahçe Kulübü'nden bu konuda bir açıklama gelmemesi 'dava çekildi mi' sorusunu bir kez daha sormamıza neden oldu.
Ortak açıklama yapılacak
CAS davasının çekildiği muhtemelen bugün ortak bir açıklama ile duyurulacak. TFF, Fenerbahçe'nin CAS davasını çektiğini, Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yapacağı görüşmenin ardından büyük ihtimalle resmen açıklanacak.

Haberin Tamamı İçin:

CAS'ta Şok Gelişme

Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, daha önce 22 Mart'tan 27 Mayıs'a ertelenen Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) açtıklar...

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe CAS'taki Davayı Geri Çekti

Fenerbahçe CAS'taki Davayı Geri Çekti

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

Fenerbahçe CAS'tı Çünkü

Fenerbahçe CAS'tı Çünkü

UEFA ve Federasyon’a karşı CAS’ta açtığı davayı geri çekti. Sarı lacivertli yönetici: Biz boşuna adım atmıyoruz. Fenerbahçe için çok daha iyi olacak. Aksi halde bu davayı geri çeker miyiz? Taraftarımız bunu bilsinler. Ve karşıt görüş: Etik Kurulu raporu temiz değil. 3 maçta kusur (şike ...

Haberin Tamamı İçin:

Aydınlar: "Fenerbahçe Davayı Neden Çekti?"

Aydınlar: "Fenerbahçe Davayı Neden Çekti?"

Aydınlar, "Ben Fenerbahçe'ye ve Türk futboluna iyilikten başka bir şey yapmadım" diyen eski Başkan, "Asla bir başkasının altında çalışmam. Ama zaman ne gösterir bilinmez. Geleceği bilemeyiz. Ancak bu dönem Fenerbahçe'de görev almayı düşünmüyorum" sözlerini sarf etti.
Fenerbahçe'nin CAS'tan davayı geri çektiğine göre bazı şeyleri kabul ettiğini dile getiren Aydınlar, seneye Avrupa Kupalar'ının zora girebileceğini dile getirdi ve Fenerbahçe'nin davayı neden çektiğini açıklaması gerektiğini belirterek açıklamalarını tamamladı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİsviçreŞampiyonlar LigiTFFUEFAYıldırım Demirörenfutbol
Görüş Bildir