Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Feminist Bir Babanın Kızı Olmanın 15 Harika Avantajı

 > 
3.2bPAYLAŞIM

En sert, en katı, en anlayışsız erkek bile kız çocuğunu kucağına alıp gözlerinin içine baktığında bir evrimin eşiğine gelir. Onun için artık kız çocuğundan öncesi ve sonrası vardır. Tabii ki bunu her baba için söylememiz maalesef mümkün değil, ama ne şanslısınız ki sizin babanız böyle biriydi ve sizi ayakları yere sağlam basan bir kadın birey olarak yetiştirdi.

1. Sizi cinsiyet ayrımı gözeterek yetiştirmedi, “kızlar öyle şeyler yapmaz lafını” hiç duymadınız.

2. Çocukluğunuz sadece oyuncak bebeklerle oynayarak geçmedi, istediğiniz her oyuncağı, oyunu özgürce oynadınız.

3. Aynı şekilde sadece “kızların yaptığı sporlar” diye bir şeyi hiç bilmediniz, koştunuz, futbol oynadınız, basket attınız…

4. Sizinle birlikte her yere geldi, “kız çocuklarının arasında ne işim var, annenle git” demedi hiç size.

5. Sizinle erkeklerle ilgili konuları rahat rahat konuştu, ilk sevgilinizi annenizden değil bizzat sizden duydu.

6. Başarılarınızı asla görmezden gelmedi, sizi cesaretlendirmekten hiç geri durmadı.

7. Bağımsız bir birey olmanız için elinden geleni yaptı, sizi budamak, hizaya sokmak, haddinizi bildirmek gibi şeylere hiç tevessül etmedi.

8. Ne yapmak istiyorsanız arkanızda oldu, sen kızsın yapamazsın, insanlar ne der, bu senin harcın değil, vb. sözleri hiç işitmediniz.

9. Sizi konfor alanınızdan çıkmanız için bizzat o zorladı, size dünyayı keşfetmeniz, ufkunuzu genişletmeniz için tüm fırsatları siz istemeden sundu.

10. Sizinle arkadaş oldu, size değer verdi, üzüldüğünüzde, sevindiğinizde, korktuğunuzda hep yanınızda, yakınınızda oldu.

11. Duyguları göstermeyi ondan öğrendiniz, sizi sevdiğini, size değer verdiğini her fırsatta gösterdi çünkü.

12. Babanız sizi dinledi, dinliyormuş gibi yapmadı, umursamazlık etmedi, her söylediğinizi can kulağı ile dinledi.

13. Kadın hakları için attığınız her adımda yanınızda oldu, haklarınız için sizden önce ayağa kalktı.

14. Bir kadın olarak değil, bir insan olarak hayatı nasıl yaşamanız gerektiğini anlattı size, bizzat gösterdi.

15. Ve annenize daima kendisiyle eşit bir birey olarak davrandı, o asla evin reisi olmadı, olmayı hiç istemedi, o ailenin bir parçası olmayı öğretti size.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onuregetunc

Feminist bana değil ilkel feminist bir baba. Sözde feminist olacaksınız daha terimleri kullanmayı bilmiyorsunuz. Erkekler ilkel feminist, kadınlar feminist olarak adlandırılır.

teslimesarca

okurken sanki babamı anlatmışlar :) babamın kızıyım ve gurur duyuyorum . bi dk duygulandım şimdi ..

vertenyan

Siz de böyle olun, kalıp rollere uyun, dışlanmaktan kaçın, kontrollü yeniliklerle birlikte olun, itaat edin.

dnz-krg

kadınlara değer veren bir babanın oğlu olmak bana çok şey kazandırdı. herşeyden evvel kendini bir erkek olarak değil de bir insan olarak görmeyi, kadınları da kadın olarak görmek yerine insan olarak görmeyi öğrendim. insanın bir kadınla dost olabileceğini, bir kadınla bir erkeğin yapacağı tek aktivitenin seks olmadığını, bir kadının her konuda erkeğe akıl verebileceğini vs. yarın evlenirsem (düşünmüyorum ama) öncelikle bir temizlikçiyle, bir aşçıyla, bir garsonla evlenmediğimi biliyorum. evliliğin bütün keyfini birlikte yaşıyorsam, yüklerini birlikte sırtlamam gerektiğini, bir erkeğin en huzurlu uykusunun eşinin yanında olduğunu ve eşine kahvaltıda çay doldurabileceğini öğrendim mesela. tevrat'ta Rab der ki (kadın yaratıldıktan sonra): Bu nedenle adam annesini, babasını bırakıp karısına bağlanacak ve ikisi tek beden olacak. eşlerine hayvanca davranan müslümanlara da bu kapak olsun.

kafambozuk

Feminist baba ney laaaann :D

Görüş Bildir