Fed İçinden Qe3 Yorumları

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Fed İçinden Qe3 Yorumları

Fed İçinden Qe3 Yorumları

New York Fed Başkanı William Dudley, kabul edilemez biçimde yavaş olan ekonomiyi canlandırmak için bu hamlenin "zaruri" olduğunu söyledi.

Dudley, tahvil alımlarını ekonomik gelişmelere bağlamanın, Fed'in fiyat istikrarı ile birlikte maksimum istihdam konusundaki kararlılığını gösterdiğini savundu. New York Fed Başkanı, yıl sonunda uzun vadeli tahvil alımlarını sürdürmenin gerekli olup olmadığını da yıl sonunda değerlendireceğini söyledi.

Parasal genişleme olmadan büyümenin önümüzdeki yıllarda bastırılmış seyrini sürdüreceğini dile getiren Dudley, QE3'süz işsizlik oranının da aşağı yönlü risklerin varlığında "kabul edilemez yükseklikte" olacağını ifade etti.

FOMC'un 12-13 Eylül'deki toplantısında QE3'e karşı çıkan Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker ise ekonomi finansal krizin şokunu atlatmaya çalışırken, merkez bankasının, işsizlik oranını hızlı bir şekilde aşağı çekemeyebileceğini savundu.

QE3'ün istihdam piyasasını destekleyemeyeceğini kaydeden Lacker, Fed'in istihdam piyasasını hızlı bir şekilde düzeltemeyebileceğini söyledi.

Dallas FED Başkanı Richard Fisher, ''Ben üçüncü parasal genişlemeye karşı çıkardım, ancak FOMC ekonomiyi riskte hissetti" diye konuştu.

Fisher, ''Enflasyon kontrolden çıkmış değil. 3. niceliksel gevşemenin petrol fiyatlarını etkileyeceğinden emin değilim. Ekonomide büyüme, işsizlik oranını düşürmek için gerekli istihdamı yaratmak için yeterli değil. Ekonomik belirsizliğin arkasında vergi konuları, düzenlemeler var. Konut sektörü bir toparlanmanın henüz başında. Bir miktar pozitif büyüme var, ancak bu yeterli değil. Bernanke'ye doğru olduğunu düşündüklerini yapması için zaman vermeliyiz. FED'in son tahvil alım kararına karşı oy kullanırdım" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

vergi
Görüş Bildir