FBI'dan ''Rehine'' Açıklaması

 > -

Fbı'dan ''Rehine'' Açıklaması

Fbı'dan ''Rehine'' Açıklaması

FBI, ABD'de, eski kamyon şoförünün 5 yaşındaki bir erkek çocuğunu rehin alma eyleminin 6. gününde, Dykes'ın şu ana dek çocuğu rahat ettirmeye çalıştığının anlaşıldığını bildirdi.

MİDLAND CİTY

ABD'nin Alabama eyaletindeki Midland City kasabasında, eski kamyon şoförünün 5 yaşındaki bir erkek çocuğunu rehin alma eylemi 6. gününe girdi.

Amerikalı yetkililer, 29 Ocak'ta bir okul servis aracını durdurarak şoförünü öldürdükten sonra çocuklardan birini kaçıran 65 yaşındaki Jim Lee Dykes ile özel mülkiyetinin sığınağında tuttuğu çocuğu salıvermesi için iletişimi sürdürdüklerini bildirdi.

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yapılan açıklamada yer altındaki sığınağa, havalandırma borusunu kullanarak, daha fazla yiyecek, oyuncak ve ilaç gönderilmesinin planlandığı ve şu ana dek Dykes'ın çocuğu mümkün olduğunca rahat ettirmeye çalıştığının anlaşıldığı bildirildi.

Komşuları tarafından "yalnız ve sorunlu biri" diye nitelenen Dykes'ın bir dönem orduya hizmet verdiği ve Vietnam Savaşı'na katıldığı belirtiliyor. Dykes, yaşadığı mahallede, bir köpeği döverek öldürmek ve bahçesine girmeye çalışan çocukları vurmakla tehdit etmek gibi olaylarla tanınıyor.

Komşusuyla daha önce ettiği bir kavgayla bağlantılı olarak geçen çarşamba mahkemeye çıkması gereken Dykes'ın, aralık ayında tartıştığı komşularına ateş etmekle suçlandığı, ayrıca hükümet karşıtı görüşlere sahip olduğu belirtiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriyiyecek
Görüş Bildir