Fazıl Say: 'Emine Ülker Tarhan CHP'nin Başına Geçsin'

-

Fazıl Say: 'Emine Ülker Tarhan CHP'nin Başına Geçsin'

Ankara'daki protestolarda TOMA'ların önüne oturan CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın CHP'nin başına geçmesi için Fazıl Say tarafından başlatılan hashtag Twitter'a trend topic oldu...

Gezi Parkı'na polis müdahalesi ile Ankara'da başlayan protestolara CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'ın başını çektiği bir grup CHP'li milletvekili de katıldı. Milletvekilleri eylemcilere müdahale etmek isteyen polislere TOMA'ların önüne oturarak direndi. Bu olay üzerine Fazıl Say, Twitter'da #emineulkertarhanchpninbasinagecsin başlıklı bir hashtag başlattı. Say, bu konuda takipçilerinden epey destek aldı ve hashtag'i TT'ye (Trend Topic) taşımayı başardı.

Yaşanan olayları protesto etmek amacıyla Ankara Kennedy Caddesi'nde düzenlenen gösteride bir grup CHP milletvekili polisin göstericilere müdahale etmesini engellemek için TOMA'nın önüne oturdu. TOMA'nın önüne oturanların en başında gelen isimlerden biri olan CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, sosyal medyada övgü aldı ve #emineulkertarhan basbakanolsun #emineulkertarhanchpninbasınagecsin şeklinde hashtag'ler başlatıldı. Hashtag'leri başlatan isimlerin başında da piyanist Fazıl Say geliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiFazıl SayGezi ParkıPolisTwitterolaytrend
Görüş Bildir