Fatih Terim'den Önemli Açıklamalar

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

Fatih Terim'den Önemli Açıklamalar

Fatih Terim'den Önemli Açıklamalar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi'ndeki Cluj maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında taraftara önemli görevler düştüğünü söyledi. Terim'in açıklamalarının satırbaşları şöyle:

 • Üçüncü maçımıza çıkıyoruz. Açıkçası başırılı olmak için sahada her şeyi yapacağımıza inanıyorum. Kazanmak için iyi şeyler yapmak lazım. Az hata yapmak lazım. Futbol adına güzel şeyler üretmek lazım. Bunu da yarın sahada yapacağımızı düşünüyorum. Yapacağımıza inanıyorum.

 • Rakibimiz gruptaki diğer takımlar gibi değer verdiğimiz ve saygı duyduğumuz bir rakip. Bugüne kadar yaptıklarıyla da bütün bunları hak ettiklerine inanıyorum.

 • Futbolun bu kadar güzel ve popüler olmasının sebebi, her takımın artık her takıma yakın oluşu. Büyük uçurumların olmaması ve farkların artık ortadan kalkması... Dolayısıyla maçlar artık her türlü sonuca açık ve her türlü sürprizi bekleyebilecek hale geldik. Tüm teknik adamlar da futbolcular da aşağı yukarı bunun bilincindeler.

 • Artık karşılaşmaların skorunu önceden tahmin etmek çok kolay değil, hatta mümkün değil. En az hata yapan ve bu hatalarına rakip tarafından en az ceza kesilen takımlar kazanıyor. Biz bunun bilincinde hazırlandık ve yarın inşallah oyunlarımızın sonuçlara yansıdığı bir gün yaşarız.

 • Bu bir ölüm-kalım maçı değil, kader karşılaşması da değil. Galatasaray'ın bir oyun anlayışı var. Bu oyun anlayışını da hiçbir zaman terketmedi. Ufak-tefek değişiklikler yaptık ama özümüzü terk etmedik. Bundan ödün de vermeyeceğiz. Daha fazla hücum oynamamız lazım, daha fazla baskı yapmamız lazım. Son lig maçlarında bundan biraz ödün verdik. O yüzden felsefemizde bir değişiklik olmayacak. Oyunun kontrolünü elinde bulunduran bir Galatasaray olacak.

 • En önemli etken seyircilerimiz olacak. Taraftarımız çok önemli. Bu önemli oyunun itici gücü taraftar olmalıdır. Maçın başından sonuna kadar destek vermeleri bizim motivasyonumuzu da konsantrasyonumuzu da artırır. Yapılan çok kötü hareketlere, çok fahiş hatalara bile bu maç ve bundan sonra tepki gösterilmemeli. Bu maçın sonuna kadar beklenilmeli. Çünkü Galatasaray'ın tribünleriyle birleştiğinde alınan sonuçları sizler biliyorsunuz. Bunu hepimizden daha iyi bilen de taraftardır.

 • Çok gol yedik doğrudur ama ligin de en fazla gol atan takımıyız. Şu andaki en büyük problemimimiz beraber çalışamamak. Aşağı yukarı 14 oyuncumuz milli takımlara gidiyor. Bir diğer sorunumuz da aşırı özgüvenimiz. Özgüven iyidir ama bazen böyle sıkıntıları oluyor.

 • Geçen sezon da gol yemediğimiz maç sayısı belli. Demek ki sistemde sorun yok. Biz bu antrenmanlara devam ederiz. Arızalarımızı bu arkadaşlarla gideremezsek, başka oyunculara yöneliriz. Ben tam tersine savunmadan çok biraz daha hücum oynamamız gerektiğini düşünüyorum. Hatta defans biraz geride kaldığı zaman kızıyorum. Çünkü ben en iyi defans yapmanın yolunun rakip sahada oynamak olduğunu düşünüyorum.

 • Yaptığımız bazı defansif hatalar, bizim gibi şampiyon bir takımın yapmaması gereken hatalar. Ama oluyor. Düzelecektir.

 • Geçen sezon böyle 3-5 maç hiç galip gelmediğimiz olmadığı için, kazanmaya çok yakın olduğumuz maçlarda da puan kaybettiğimiz için baskı altında kalabilirsiniz. Bir takım moral bozuklukları olabilir. Bunu yönetmemiz lazım. Bunu bir problem olarak ortaya koymamamız lazım. Hem bizler hem oyuncular... Orada kalmamak lazım. Yarınki maça, 'Bir çıkış yakalayacağız, önümüzdeki maçlara bakalım' demeyeceğiz. Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız oyunu sahaya yansıtmaya çalışacağız.

 • Türkiye'de zaten en az puan kaybeden takım şampiyon olur. Onu da göreceğiz bakalım, kim ne kadar puan kaybedecek.

 • Engin'e gelince... Engin'i kadroya alacağımı ama önce mi oynar sonra mı, ona bakacağız.

 • Bir, iki durumu belli olmayan arkadaşımız var. Bugünkü antrenmandan sonra onlara karar vereceğim. Burak'ın dizinde ağrı var, Semih'in biraz problemi var. Bugünkü antrenmandan sonra karar vereceğim.

 • Kağıt üzerinde pratik başka bir şey. Cluj'un Braga başarısı, artı Manchester'e çok zor yenilmesi iyi bir takım olduğunu gösteriyor. Orada tabi en önemli oyunculardan birisi Bastos. Dikkat etmemiz gereken önemli oyunculardan bir tanesi. Ama birçok oyuncusu var, bizim tarafımızdan dikkat edilecektir.

 • Açıkçası bende bir gerginlik yok. Dışarıdan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama... Ben hayatım boyunca başkana bağlı olarak çalıştım. Mukavelemde de var. Başkan geçen gün tekrar arayarak, bu nezaketi telefonda da gösterdi zaten. Sorarsanız o da söyleyecektir zaten. Bunun dışında da bir şey yok zaten. Ben pratikle uğraştığım için şemayı da oraya soracaksınız. Bunlarla uğraşacak vaktim yok. Bence bunun zamanı ve yeri de değil. Madem bu konuyla bu kadar ilgilisiniz, Galatasaraylılar'ı bilgilendirmek için bu soruyu muhataplarına sorarsınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Arda TuranFatih TerimGalatasaray Spor KulübüŞampiyonlar Ligifutboloyun
Görüş Bildir