Fatih Altaylı Sahibi Olduğu Kiliseyi Patrikhane'ye Hibe Edecek

 > -

Fatih Altaylı Sahibi Olduğu Kiliseyi Patrikhane'ye Hibe Edecek

Fatih Altaylı Sahibi Olduğu Kiliseyi Patrikhane'ye Hibe Edecek

Van’daki Yedi Kilise’nin Fatih Altaylı’ya ait olduğunun anlaşılması üzerine Ermeniler “Kiliseyi geri ver” kampanyası başlattı. Altaylı, kiliseyi Patrikhane’ye hibe edecek.

Van’ın Yukarı Bakraçlı Köyü’nde restore edilmek istenen Yedi Kilise’nin tapusunun Habertürk Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı’ya ait olduğunun ortaya çıkması üzerine, Türkiyeli Ermeniler, Altaylı’nın kiliseyi geri vermesi için kampanya başlattı. Nadya Uygun adlı vatandaşın başlattığı kampanya kapsamında Altaylı’ya gönderilen mailde, “Türkiye’de çok ünlü bir gazetecisiniz. Kendinizi rezil ediyorsunuz. Dürüst, aklı başında ve uygar bir insanın yapacağı tek şey elindeki tapuyla Türkiye Ermeni Patrikhanesi’ne başvurup, kiliseyi ilgili vakfa devretmektir” denildi. Fatih Altaylı ise Ermeni vatandaşlara cevaben gönderdiği mailde, “Ben evimi bile tamir ettirmekten aciz bir adamım. Malla mülkle de işim olmadı hayatım boyunca. Buyurun. Patrikhane talep etsin, bu kiliseyi hemen hibe edeyim. Kültür Bakanlığı istesin, hemen vereyim” dedi.

Bizim acılarımızı kanatmayın

Taraf’ın haberiyle, Van’ın Yukarı Bakraçlı Köyü’ndeki Ermeni Kilisesi’nin Fatih Altaylı’ya ait olduğunun ortaya çıkması üzerine, Ermeni vatandaşlar bir mail kampanyası başlatarak, kilisenin Patrikhane’ye iadesi için yüzlerce mail gönderdi.

(Sümeyra Tansel-Taraf)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fatih AltaylıVan
Görüş Bildir