'Faşizm Vuruyor AKP Koruyor Sloganından Bıktım!'

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Faşizm Vuruyor AKP Koruyor Sloganından Bıktım!

Faşizm Vuruyor AKP Koruyor Sloganından Bıktım!

Gazeteci-yazar Orhan Miroğlu , Söz Sende'de Balçiçek İlter 'in sorularını yanıtladı. Gündemdeki gelişmeleri değerlendiren Miroğlu, Hrant davasında alınan son kararın Türkiye tarihinin inkarı olduğunu söyleyerek şöyle devam etti: Silivri'ye özgürlük diye yürüyenler Hrant yürüyüşünde de en öne geçiyorlar. Bu yüzden benim gibiler anma törenine katılamaz hale geldi.

HRANT'I ANMA YÜRÜYÜŞÜNE KATILAMAZ HALE GELDİM”

Hrant Dink davasında alınan kararı hukukçular yorumlayacaktır ama bu kararı okuduğum zaman şunu düşündüm: Biz bu tip davalarda kamusal bir adalet arayışı yaratamıyoruz. Herkes davaları kendi cephesinden bir siyasi kullanım aracı haline getiriyor. Mesele öyle bir duruma geldi ki içimizden bazıları Hrant'ın anma gününe katılamıyor. Mesela ben bu yıl çok istememe rağmen anma törenine katılamadım.

HRANT'I ANDIKTAN HEMEN SONRA SİLİVRİ'YE ÖZGÜRLÜK DİYORLAR”

Miroğlu, gerekçesini de şöyle açıkladı: Katılamadım çünkü böylesine değerli bir insanı andığımız bir günde, 50 bin kişinin yürüdüğü bir toplulukta, hepimiz onu öldüren örgütün Ergenekon olduğunu biliyorken, hiç kimse bunu telaffuz etmiyor.

"FAŞİZM VURUYOR AKP KORUYOR" SLOGANINI DUYMAK İSTEMİYORUM

Slogan şu: Faşizm vuruyor, AK Parti koruyor. Ben artık bunu duymak istemiyorum. Orada kortejin en ön safında olan bazı insanlar oradan çıktıktan hemen sonra Silivri'dekilere özgürlük istemek üzere eylem yapıyorlar. Helalleşmek için bir şeyler yapılabilir ama bu özgürlük talebiyle olmaz. Ben bunu görmek istemiyorum. Haberin alındığı kaynak » www.gazeteciler.com

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiErgenekon
Görüş Bildir