Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Farklı Sebeplerden Kaynaklanan Ölüm Anlarında Hissedilenler

Anasayfa > Cafe

1. YANMA

1. YANMA

Yanıklar, çok şiddetli acıya sebep oluyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla yanma sonucu çıkan gazların solunması ve nefes alamamak oluyor.

2. BOĞULMA

2. BOĞULMA

Boğulma sırasında kişi büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölme gerçekleşiyor.

3.

3.

Uzmanlara göre beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Fransa’daki raporlara göre 18’inci yüzyılda giyotinle idam edilen kişilerin kopan kafasında 30 saniye kadar yüz mimikleri görülebiliyordu.

4. DÜŞEREK ÖLME

4. DÜŞEREK ÖLME

Genel olarak yüksekten düşen kişilerde, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu ölüm görülüyor.

5. ELEKTRİK ÇARPMASI

5. ELEKTRİK ÇARPMASI

Elektrik akımına kapılma, kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkumların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor.

6. KAN KAYBI

6. KAN KAYBI

1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde ise baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

7. DEKOMPRESYON(BASINÇ KAYBI)

7. DEKOMPRESYON(BASINÇ KAYBI)

Ani basınç kayıplarından kurtulanlar, göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı görülüyor.

8. KALP KRİZİ

8. KALP KRİZİ

En çok rastlanan şey, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısı. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durduruyor. Bilinç kapanıyor ve bundan sonra da ölüm gerçekleşiyor.

9. ASILMAK

9. ASILMAK

Asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkumlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı tespit edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
27
7
6
3
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?