Farklı Kültürlerin Sahip Olduğu Batıl İnançlara Göre Hamilelerin Yapması Gereken 16 İlginç Uygulama

18PAYLAŞIM

Hamileliği daha ne kadar zorlaştırabilirler acaba?

1. Filipinler: Doğumdan hemen önce çiğ yumurta yemelisin.

Filipinler'deki kadınlara, doğum kanalının kayganlaşmasına yardımcı olması için doğumdan hemen önce çiğ yumurta yemeleri söyleniyor. Bunun bebeği dışarı itmeyi kolaylaştıracağına inanılıyor.

2. Meksika: Yumurta yemekten kaçının.

Meksika'daki eski bir inanışa göre, eğer hamileyken yumurta yersen bebeğin kötü kokabilir.

3. Çin: Göbeğinizi ovalamayın.

Göbeğinizi ovmak çok normal bir hareket gibi görünüyor olsa da Çin'deki batıl inançlara göre hamile kadınlar göbeklerini fazla ovalamaktan kaçınmalı. Bu inanca göre eğer hamile kadın göbeği fazla sıvazlanırsa doğan bebek şımarık ya da mızmız olur.

4. Hindistan: Bilezik takın.

Hindistan'ın bazı bölgelerinde, hamile bir kadının hamileliğini yedinci ayında kutlamak için valaikaapu adı verilen bir tören düzenlenir. Törende, kadının iki eli de tek sayıda olacak şekilde bileziklerle süslenir. Bilekliklerin çıkardığı sesin çocuğun duyularını ve beyin aktivitesini tetikleyeceğine inanılır.

5. Hawaii ve Tahiti: Ucu kapalı olan çiçek kolyelerini takmayın.

Hamile kadınlar sadece ucu açık olan çiçek kolyelerini takabilirler. Bunun nedeni, ucu kapalı olan kolyelerin bebeklere kötü şans getireceğine inanılmasıdır. Bunun yerine çiçek taçlardan da takabilirler.

6. Türkiye: Balık ve dondurma yemekten kaçının.

Türkiye'deki bazı kadınlar, bebeğin balık ağızlı olmaması için hamileyken balık yememeleri konusunda uyarılır. Ayrıca dondurma yemenin de bebeğin kafasında delik oluşmasına neden olabileceği söyleniyor.

7. Japonya: Çiğ balık, sağlıklı beslenmenin bir parçası.

ABD doktorları hamile kadınlara bakteri barındırabileceği nedeniyle çiğ balıklardan uzak durmalarını söylerken, Japonlar bu konuda teşvik ediyorlar. Çiğ balığı, hamile beslenmesinin sağlıklı bir parçası sayıyorlar.

8. Latin Kültürü: Ay tutulması sırasında metal giyin.

Bu inanç Azteklere dayanıyor. Ay tutulmasının, ayın yüzünün ısırılması olduğuna inanılıyordu bu nedenle eğer hamile bir kadın ay tutulması izlerse doğacak bebeğin yarık dudaklı olacağına inanılır. Bundan korunmak için, çengelli iğne gibi metal bir şeyi vücutlarında taşımaları gerekir.

9. Bulgaristan: Pişmiş tavşan eti ya da balık tüketmeyin.

Eğer hamile bir kadın tavşan eti yerse doğacak çocuğunun gözleri açık bir şekilde uyuyacağına ve hamile bir kadın balık yerse, çocuğunun burnunun tıkalı olacağına ve uykusunda horlayacağına inanılıyor.

10. Çin: Yatağın altına bıçak koyarak uyu.

Çinli kadınlar, kötü ruhları korkutmak için yataklarının altında bıçakla uyuyabilirler. Hatta bazıları makas şeklinde kesilmiş bir kağıt parçasını yataklarından aşağı sarkıtıyorlar.

11. Yahudi Kültürü: Bebek doğmadan önce hiçbir hediyeyi kabul etmemelisin.

Anne adaylarına, bebek doğmadan önce "baby shower" yapmamaları, hediye kabul etmemeleri veya kabul ettikleri hediyeleri açmamaları tavsiye edilir. Bir çocuğun doğmadan önce kutlanmasının kötü ruhları çekeceğine ve çocuk için kötü şans getireceğine inanılıyor.

12. Tayland: Cenazeye katılmayın.

Bazı kültürlerde hamile kadının cenazelere katılmaması gerektiğine inanılır. Örneğin Tayland'da hamile bir kadın cenazeye katılırsa, bebek doğduğu zaman ölmüş kişinin ruhunun bebeğe dadanacağına inanılır.

13. Vietnam: Hamakta uzanmayın.

Vietnam'da hamilelikle ilgili pek çok batıl inanç var. Bunlardan bir tanesi de, hamile bir kadın hamakta uzandığı zaman bebeğinin temel olacağıdır.

14. Filipinler: İkiz muz yiyin (ya da yemeyin).

Eğer hamile kadın ikiz muz yerse, ikiz bebeği olacağı söyleniyor. Yani ikiz çocukların istenip istenmediğine bağlı olarak hamile kadın bolca ikiz muz yiyebilir ya da yemeyebilir. Aynı inanç çift sarılı yumurta için de geçerli.

15. Tayland: Nilüfer çiçeğinin tomurcuklarını yiyin.

Kolay doğum yapmayı ümit eden Taylandlı kadınlara, Budist bir keşiş tarafından okunmuş olan nilüfer tomurcuklarını yemeleri söylenir. Bunu nedeni, vücutlarının bir lotus çiçeği gibi açarak doğumu kolaylaştıracağına inanılmasıdır.

16. Kore: Kimbabın orta parçalarını yiyin.

Kimbabın orta kısımları sonlarına göre daha düzgün ve organizedir. Eğer güzel görünümlü bir bebek istiyorsanız Koreli insanlar kimbabın orta kısmı gibi güzel görünen yemekler yemeniz konusunda sizi cesaretlendirecektir. Ayrıca bu durum sadece kimbap için değil her türlü yemek için geçerli.

Sizin duyduğunuz bu tarz batıl inançlar var mı? Bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Bazıları Komik Bazıları İse Çok Korkunç! Dünyanın Dört Bir Yanından Aşırı İlginç 25 Batıl İnanç - onedio.com
Bazıları Komik Bazıları İse Çok Korkunç! Dünyanın Dört Bir Yanından Aşırı İlginç 25 Batıl İnanç - onedio.com
Yeterince Zor Değilmiş Gibi! Hamilelik İle İlgili Birbirinden Garip Batıl İnançlar - onedio.com
Yeterince Zor Değilmiş Gibi! Hamilelik İle İlgili Birbirinden Garip Batıl İnançlar - onedio.com
Sahip Oldukları Birbirinden Garip Batıl İnançlarla Gören Herkesi Şaşkına Çeviren 21 Takipçimiz - onedio.com
Sahip Oldukları Birbirinden Garip Batıl İnançlarla Gören Herkesi Şaşkına Çeviren 21 Takipçimiz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blvckstne

vietnam'ınkine baktım bir de türkiye'ninkine :/

yilmaz-alagoz1

Baby shower ile ilgili kısmı ilk defa duydum ilginçmiş, Köklü Süs ve Balon

hocilatte55

#6 balık yemeyin derken?? Ne??? Hayır başka bir şey desen neyse derdim de balık ne alaka duvara toslamışız resmen. Bir de bahaneye bak "balık ağızlı" :D

user.

Dondurmayı ben de duymamıştım ama balığı duymuştum. Tabi biz kulak asmadık eşim hamile iken 2 haftada 1 balık yemeye gittik. Bebeğimiz gayet sağlıklı ve güzel dünyaya geldi. Kız <3

bahariye

Türkiye: Balık ve dondurma yemekten kaçının. ilk defa duydum :)) şimdi mi uydurdunuz bunu :))))))

Görüş Bildir