Far Cry 3 Yazarından Oyunculara Sitem

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Far Cry 3 Yazarından Oyunculara Sitem

Far Cry 3 Yazarından Oyunculara Sitem

Hikaye basit bir kurtarma görevinden ibaret değil...

Far Cry 3 senaryosunun arkasındaki isim olan Jeffrey Yohalem , Penny Arcade ile yaptığı röportajda oyunun çoğu kişi tarafından 25 yaşında bir Amerikalının yerli kabileleri ve suçlularla dolu bir adada arkadaşlarını kurtarmak için çıktığı aksiyon dolu yolculuk olarak algılandığını ancak bunun Far Cry 3 'ün sadece görünen yüzü olduğunu belirtti.

Oyunun hikayesinin bir bulmaca gibi olduğunu açıklayan Yohalem , oyuncuların bulmacayı çözmesi için ipuçlarını özenle araması gerektiğini ancak insanların bulmacaları çözmektense direkt olarak aksiyona daldığını ifade etti. Buna örnek olarak Far Cry 3'ün Lewis Carroll 'un Alis Harikalar Diyarında adlı romanından bir alıntı ile başladığını "In another moment down went Alice after it, never once considering how in the world she was to get out again." belirten Yohalem, alıntının oyunun ana karakteri Jason Brody 'nin gerçek üstü yolculuğuna dair bir ipucu olduğunu söyledi.

Far Cry 3'ün bir FPS , ana karakterin ise 25 yaşında bir Amerikalı olduğunu belirten yazar, oyunun yüzeyinde görünen Hollywood vari havanın Jason Brody'nin bakış açısından kaynaklandığını ifade ederken, oyuncular olarak bizim de her şeyi onun gözünden gördüğümüzü söylüyor. Bunun aslında popüler kültürün bir yansıması olduğunu söyleyen Yohalem, egzotik bir yere seyahatin insanlar tarafından nasıl gözüktüğünü ortaya koyduklarını belirtiyor.

Dünya üzerinde sınırlı bir zamanımız olduğunu (), bunun da değerli şeyler yaparak geçirilmesini düşündüğünü belirten yazar, oyuncuların zamanını boşa harcamanın yapmak isteyebileceği son şey olduğunu ifade ederken Far Cry 3 'ün ana hikayesi üzerinde biraz daha durulmasını öneriyor...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleri
Görüş Bildir