Fakirliği Romantize Eden Sobalı Ev Paylaşımı Milletin Asabını Fena Bozunca Birbirinden İlginç Tepkiler Geldi

547PAYLAŞIM

Şu güzellemeyi yapan hayatı boyunca buz gibi havada soba kovası taşımış mıdır acaba?

Daha önce kısıtlı imkanlarla hayatta kalmaya çalışan insanların evlerin, nostalji unsuru olarak kullanıp "mutluluk budur" diyen sosyal medya hesaplarına denk gelmişsinizdir.

Özellikle şu nineli evin güzellemesi çok konuşulmuştu. Hatta buradaki Nine'ye fikrini sorsak muhtemelen o romantizmi yerle bir edecek şeyler söylerdi bize.

Fakat bu yoksulluk güzellemesi bitecek gibi değil. Şu fotoğrafa bakınca yaşam gailesi yerine çobanın keyfinden bahsetmek için dünya gerçekliğinden epey uzak olmaz lazım.

Bu çocukların neden böyle şartlarda yaşadığı ve orada ne işleri olduğu sorgulanması gerekirken fotoğrafta "umut" gören harbiden gitsin bir doktora görünsün.

Usanmak bilmeyen bu yoksulluk güzellemesiyle ilgili son paylaşım da yine sosyal medyada çok konuşuldu çünkü neden konuşulmasın?

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-ergen

hmm süper. sobalı ev. düşünün kakanız geliyor. tuvalet mutlak sıfıra yakın fizik deneyleri yapmaya müsait. soba olan odadan çıkıyor ve şanzımanlı arçelik yine kapıya barikat kurmadıysa tuvalete giriyorsunuz. kızgın kumlardan serin sulara girmek gibi değil, daha çok götünüze serin suları şırınga ile sokmuşlar gibi. alaturka helanın deliğini kapayan uzun tahta saplı siyah kauçuk tuvalet pompasını kenara alıyor, -ki o pompa elektrik kesildiğinde nice dikkatsiz kızımızın bekaretini almıştır- çömeliyorsunuz. ve deyim olarak değil, kelimenin tam anlamı ile götünüz donuyor. kabızsanız shining'in sonundaki jack nicholson gibi ruhunuzu teslim ediyorsunuz.

pazartesi

Aynı fantazi bende de vardı, köye atandım. Hem lojmana hem okula odun kömür taşıyıp günde iki kez soba yakıp külüyle boğuşunca fantazi falan kalmadı. Kaloriferi yalayacak kıvama geldim 2 senede.

ercan-gundogdu

bazıları böyle hayatmı olur demiş , bazıları özlenen günler demiş . bu ne yaşadığınızla alakalıdır . güzel şeyler yaşadıysanız o günleri özlersiniz . boktan şeyler yaşadıysanız lanet edersiniz . herkesin özlemi farklıdır . herkes aynı şeyleri yaşamıyor , herkes aynı şeylerle mutlu olmuyor . evet o zamanlarda ihtiyaçlar daha azdı ve mutluluk dediğimiz şey küçük şeylerle gelirdi . şimdiki yaşantıda maddeler çoğaldı . mutlu olmanın huzuru bulmanın kriterleri değişti . o yüzden hiiç boşuna o günlerin şu derdi vardı , bu sorunu vardı demeyin . en azondan o zamanlarda birinin mutluluğu yada derdi herkesin ortaklığıyla oluyordu . şimdi herkes kendi derdine yanıyor , yada bankadan ev almak için çektiği 300 bin tl krediyi 15 yılda 450 bin tl olarak ödeyip mutluluğunu bulmaya çalışıyor .

ali-dal2

Anneniz babanız, hizmetçi gibi her işinizi yapıyordu, sorumluluk yoktu okul dışında pek tabi. Bence o günlerden ziyade bu sorumsuzluğun verdiği özgürlüğü özlüyorlar.

ufuk-ali-asik

çok haklısınız.Ne kadar az sorumluluk o kadar mutluluk.O evde o soba yanarken babamın kömür parasını bulmak annemin o sogukta soba yakmak kül dökmek gibi zorunlulukları vardı.Benim içinse sadece banyodan sonra gelen muhteşem bi ısınma hissiydi o kadar

zeynep-ulas2

ne kadar itici insanlarsınız ya. size ne kim ne istiyorsa onu beğenir. güzellemeyle ne alakası var. köy evi çıtırdayan soba patates kokusu. gözümü kapatıp hayal edince ağlamak istedim çünkü telaşsız bir sabaha uyanıyordum annem babam yanımdaydı yalan iki yüzlü insanlar neydi kimdi bilmiyordum. Ev hala aynı annem babam orada ama her şey değişti. Ev değişti boyası değişti artık petekli koca bir villa. Ama gece huzurla tavana yansıyan soba ateşini izleyerek uyumayı istiyorum bazen. Her şeyi mükemmelleştirmeye çalışma çabalarımız birçok şeyi sahteleştirdi. Demiyorum ki daha iyiydi sadece diyorum ki o günler de güzeldi. Aşağılamak yersiz. Çünkü oralardan geldik bir çoğumuz.

zeynep-ulas2

Böyle bir yaşantımız olacağını bilmeden yaşıyorduk o evlerde ve mutluyduk. Nineye soralım bende merak ettim. Herkes konforu daha iyi şartlarda olmayı ister. Umarım kimse istemediği bir şeye mecbur bırakılmaz. Herkes kendi mutluluk menkıbesinin peşindedir, başkaları istedi diye yaşamıyordur kimse ya da başkalarının gözünü boyamak için hislerini bastırmıyordur. Bazen çok sahte geliyorsunuz. Umarım herkes istediği dilediği hayatı yaşar, mecbur bırakıldığı değil.

Görüş Bildir