Facebook Yeni Tasarımdan Vazgeçti

 > 
6PAYLAŞIM

Facebook Yeni Tasarımdan Vazgeçti

Facebook Yeni Tasarımdan Vazgeçti

Facebook’un test ettiği, görselleri ve reklamları büyüterek öne çıkaran yeni tasarımı kısa sürede büyük tepki toplamıştı. Facebook, bu tasarımı uygulamaktan vazgeçti.

Facebook’un yeni tasarımdan vazgeçmesinin sebebi kullanıcıların tepkileri mi yoksa reklam gelirlerine olan etkisi mi bilinmiyor. Facebook tasarımcısı Julie Zhou, kullanıcı deneyimi (UX) tasarımcısı Dustin Curtis’in, yeni tasarımın reklam tıklamalarını azalttığı yönündeki iddialarını kabul etmiyor.

Curtis, baştan tasarlanan haber kaynağının, kullanıcılara profillerde ve etkinliklerde daha az vakit geçirttiğini öne sürüyor ve bunun da kullanıcı davranışlarında değişime yol açarak, reklamara daha az tıklamayı beraberinde getirdiğini belirtiyor. Curtis’e göre, Facebook’un bu tasarımdan vazgeçmesinin sebebi, reklam gelirlerinin azalabileceği riskine girmek istememesinden kaynaklanıyor.

Facebook’tan Julie Zhou ise bu iddiayı yalanlıyor ve tasarımdan vazgeçilmesinin sebebinin, yeni arayüzün bilgisayar ekranlarına uyumsuz olduğunu belirtiyor. Zhou, yeni tasarımın 27 inç monitörlerde iyi sonuçlar verdiğini fakat küçük ekranlarda iyi bir deneyim sunmadığını, herkesin bu denli büyük ve kaliteli ekranlara sahip olmadığını belirtiyor.

Stuff

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir