Görüş Bildir
Haberler
Facebook'tan Foursquare'i Rafa Kaldıracak Güncelleme

Facebook'tan Foursquare'i Rafa Kaldıracak Güncelleme

ATKN
30.01.2015 - 12:47
İçeriğin Devamı Aşağıda

Facebook sadece arkadaşlarınızın ekli olduğu, insanlarla iletişim kurabileceğiniz bir sosyal ağdan çok daha fazlası olmak istiyor. Neredeyse yaptığı her güncelleme ile işlevini biraz daha artıran sosyal ağ şimdi de gittiğiniz mekanla ilgili öneriler sunmaya hazırlanıyor.

Teknolojinin bu kadar elimizin altında olmadığı dönemlerde etrafımızdaki insanların tavsiyesine göre yeni yerler, farklı kişiler ya da değişik olaylar duyuyorduk. Ancak artık Facebook var ve tüm bunları kendi omuzlarına yüklemiş durumda.

Bugünden itibaren iPhone uygulaması üzerinde kişilere gittikleri yerlerle ilgili Haber Kaynağı‘nın en üstünde bir içerik oluşturacak olan Facebook, içeriğe tıkladığınız halde ziyaret ettiğiniz mekanla ilgili arkadaşlarınızın paylaştığı içerikleri görmenizi sağlayacak. Bu güncelleme ile aynı zamanda gidilen mekanla ilgili çeşitli bilgileri edinmek de mümkün. Ziyaret edilen yerle ilgili herhangi bir duyuru ya da etkinliğe buradan ulaşılabilinecek. Kısacası Facebook, Swarm ve Foursquare benzeri bir özellik sunuyor.

Kullanıcı verileri ve kişilerin gizliliği konusunda bir hayli eleştirilen Facebook’un bu yeni özelliği aynı zamanda kullanıcılarla ilgili elde ettiği verileri genişletmesi anlamına da geliyor. Ayarlar sekmesinden istenildiğinde kapatılabilen bu özellik şimdilik İngilizce dışında bir dil desteği vermiyor. Ancak güncellemenin ilerleyen zamanlarda diğer ülkeler için de optimize edilmesi bekleniyor.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/facebooktan-fou...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın