Facebook'ta 'Doğrulanmış Hesap' Dönemi

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Facebook'tan Doğrulanmış Hesaplar « Bona Petite

Facebook, Twitter’da olan bir özelliği kendisine ekliyor. Hesaplar ve sayfalar, doğrulanmış hesap olarak yayında olacak. Hizmetten kimler ne zaman faydalanacak, açıklıyoruz.

Facebook’ta açılan sayfaların gerçekten o isme ait olup olmadığını öğrenmek, şu zamana kadar sosyal paylaşım sitesinin en ciddi sorunlarından biri oldu. Birbiri ardına açılan sahte sayfalar, başta ünlüler olmak üzere markaları da zor durumda bıraktı.

Facebook, bu sorunu çözmek için daha önce Twitter tarafından hayata geçirilen “Doğrulanmış Hesap - Verified Account” uygulamasına başvuracak.

Kimler, ne zaman faydalanacak?

Sosyal paylaşım sitesi önümüzdeki hafta, başta ünlüler olmak üzere, önemli markalar ve yüksek trafikli sayfalar ile gazetecilerin hesaplarına bu unvanı vermeye başlayacak.

Doğrulanmış hesaplar, koyu mavi bir buton ile kullanıcılara gösterilecek.

Kaynak: ShiftDelete

Haberin Tamamı İçin:

Onaylanmış Hesaplar Facebook'a da Geliyor

Twitter kullanıcılarının uzun süredir alışık olduğu onaylanmış hesap sistemi Facebook 'a da geliyor. Ünlü kişilerin ve kurumların sayfalarına uygulanacak onaylanmış sayfalar sistemi güvenlik açısından da önemli bir gelişme. Ünlü kişilerin sahte hesaplarını açarak insanları yanıltan kişilerin tespit edilmesine katkıda bulunacak sistem dolandırıcılık ları engelleyebilecek.

Onaylanmış hesaba sahip ünlü sayfalarında sayfa sahibinin adının yanında küçük mavi bir onay işareti yer alacak. Bu işaret aynı zamanda arama sonuçlarında ve Facebook'un diğer bölümlerinde de yer alacak ve kullanıcılara daha sağlıklı tercihler yapma imkanı verecek.

Onaylanmış hesaplar Twitter'da olduğu gibi sadece önemli kişilere ve kurumlara verilecek. Sistemin kısa bir süre içinde hizmete açılması bekleniyor.

Tamindir

Haberin Tamamı İçin:

Facebook Verified Accounts Dönemi Başladı

Sahte sayfa ve profiller Facebook’un en büyük sorunlarından biri. Binlerce takipçiye ulaşmış ünlülerin adıyla açılan sahte hesaplar mevcut.

Sahte profillerle baş etmek için Facebook markaları, büyük kuruluşları ya da gerçek kişi olduğunu kanıtlayanların hesabını “verified (onaylı)” yapıyor ve profillerinde onaylı hesap olduklarına dair mini bir logo yer almaya başladı. Doğrulanmış hesaplar, koyu mavi bir buton ile kullanıcılara gösterilecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookTwitter
Görüş Bildir