Facebook Videoları Değişiyor!

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Facebook'ta Otomatik Açılan Video Dönemi Başladı

Facebook'ta Otomatik Açılan Video Dönemi Başladı

Facebook, otomatik açılan videoları platformuna eklediğini duyurdu. Şu an test aşamasında olan ve ilk olarak mobil kullanıcıları kapsayan otomatik açılan videolar kullanıcıların haber kaynağında sessiz olarak kendiliğinden oynayacak. Kullanıcılar istediği zaman videonun üzerine tıklayarak sesini açıp tam ekran olarak izleyebilecek.

Facebook, daha önce ağına otomatik olarak açılan video reklamları ekleyeceğini duyurmuştu. Temmuz’da hayata geçmesi beklenen otomatik video reklamların daha sonra sonbahar aylarına ertelendiği ortaya çıkmıştı. Facebook dün yaptığı bir duyuru ile otomatik açılan videoları normal kullanıcılar için hayata geçirdiğini açıkladı.

Bu yeni özellikle haber kaynaklarındaki videolar, Vine paylaşımlarında olduğu gibi kendi kendine sessiz bir şekilde çalışmaya başlayacak. Videoyu izlemek isteyen kullanıcılar video üzerine tıklayarak sesini açabilecek ve tam ekran moduna geçebilecek. Videoyu izlemek istemiyorsanız da sayfanızı aşağıya doğru kaydırmanız yeterli olacak.

Bu yeni özellik sadece Facebook’a doğrudan yüklenen ya da Instagram video paylaşımlarını içeriyor. Otomatik olarak açılan videolar YouTube ve diğer dış video linkleri ise şu an kapsamıyor.

Şu an test aşamasında olan ve ilk olarak kısıtlı bir mobil kullanıcıyı kapsayacak olan otomatik açılan videolarla Facebook, kullanıcıların haber kaynağında geçirdiği zamanı artırmak istiyor. İlk aşamada sadece bireysel kullanıcılar ve müzisyenlerin Facebook sayfaları için geçerli olacak bu özelliği Facebook beklenildiği gibi ilerleyen zamanlarda reklamverenlerin de hizmetine sunacak.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

Facebook Videoları Değişiyor!

Facebook, profilinizi açtığınızda karşınıza çıkan videolarda önemli bir değişiklik yapmanın peşinde!

Popüler sosyal ağ Facebook, haber kaynağı ekranında kendiğilinden oynamaya başlayacak videoların testlerine başladı.

Şimdilik sadece IOS ve Android üzerinde, yani mobil ortamda çalışan Facebook uygulamasında, kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından denenen uygulamaya göre, bireyler, müzisyenler ve gruplar tarafından yüklenen videolar sayfa görüntülendiğinde müdahale olmadan oynamaya başlayacak. Sessiz olarak oynayacak videoların sesini açmak için ise kullanıcı müdahalesi gerekecek.

Söyletilere göre Facebook'un uzun vadeli planı videoların arasına 15'er saniyelik reklamlar yerleştirmek. Henüz konu ile ilgili resmi açıklama yapılmış olmasa da şirketin platform üzerinde pazarlama sektörüne cazip gelecek yenilikler içinde olduğu biliniyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidFacebookInstagramYoutubeiOS
Görüş Bildir