Facebook Sohbette Yeni Stickerlar Yayınlandı

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Facebook Sohbette Yeni Stickerlar Yayınlandı

Facebook Sohbette Yeni Stickerlar Yayınlandı

Facebook'un Android ve iOS uygulamalarında uzun süredir kullanılan ve sticker adı verilen ve normalden daha farklı görünen smileyleri artık web arayüzünde de kullanılabilir durumda ve sohbetlerinizi çok daha eğlenceli hale getirmeye hazır. Bir süredir Facebook Messenger'dan gönderilebilen bu stickerlar web arayüzünde görüntülenebiliyorlardı ancak direkt olarak web arayüzden gönderilmeleri mümkün değildi.

Sohbet kutucuğunuzun hemen sağ alt kısmındaki smileyler bölümüne eklenen yeni stickerlarınızı hemen deneyebilirsiz yahut sepet ikonuna tıklayarak ücretsiz olarak sunulan sticker marketinden çok daha farklı yeni stickerları hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Tamindir

Haberin Tamamı İçin:

Facebook Sohbet Sticker'larını Web'e Taşıdı

En fazla aktif kullancıya sahip sosyal paylaşım sitesi olan Facebook, aynı zamanda bir mesajlaşma servisi olarak da iddiasını sürdürüyor. Facebook sohbet özelliğini geliştirmek ve kullanıcıların sosyal ağ üzerinde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak için , mesajlaşma servisinde ardı ardına güncellemeler yapıyor. Bu bağlamda Facebook bir süre önce mobil platformuna eklediği sticker’ları bugün itibariyle web platformuna da taşındı. Facebook Chat’te arkadaşlarınızla mesajlaşırken artık klasik smiley’lerle sınırlı kalmayacak; çeşitli paketler içinde gelen sticker’ları arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

iOS ile Android telefonlardaki Facebook ve Messenger uygulamalarına renk getiren sticker’lar bugün itibariyle herkesin kullanımına açık bir şekilde Facebook’un web platformundaki yerini aldı. Özel mesajlarda kullanılabilen sticker’lar mesaj yazma kutusundaki smiley ikonuna tıklayınca karşınıza çıkıyor. Birkaç paketten oluşan sticker’lardan beğendiğinizi sepete ekleyerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Sticker’ları mobil cihazınızda daha önceden kullandıysanız telefonunuzda aktif ettiğiniz sticker’ların aynı şekilde web’e taşındığını da görebilirsiniz. Diğer bir deyişle aynı paketi yeniden kurmanıza gerek kalmadan Facebook Chat’te telefonunuzdan indirdiğiniz sticker’ları kullanabiliyorsunuz. Tüm sticker paketlerinin şimdilik ücretsiz olduğunu da hatırlatalım.

Şu an için aktif olan sticker paketleri Meep, Pusheen, Beast, First Mate, Happy-Go-Lucky, Prickly Pear, Banana, Wide Eyez, Skullington, Bun, Hatch, Napoli, Tigerbell, Mango ve Despicable Me 2 olarak karşımıza çıkıyor. Despicable Me 2′nin film gösterimine paralel olarak bu sticker paketini de mesajlaşma platformuna ekleyen Facebook, marka sticker’larından gelir elde etmenin peşinde.

Sosyal ağlar ve mesajlaşma servislerindeki sticker özelliği yeni bir durum değil. Popüler mesajlaşma servisi Line’ın sadece sticker’lardan 2013′ün ilk çeyreğinde 17 milyon dolar gelir ettiğini göz önünde bulundurursak, daha fazla kullanıcıya sahip Facebook’un bu yeni özelliği ile kazanımlarını oldukça arttıracağını söylemek mümkün.

Sosyalmedya.co

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidFacebookiOSweb
Görüş Bildir