Facebook 1.06 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Mobil Facebook Kullanıcısı 618 Milyona Ulaştı

Mobil Facebook Kullanıcısı 618 Milyona Ulaştı

En popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook yılın 4. çeyreği rakamlarını açıkladı.

Facebook'un 4. çeyrekteki karı 1.59 milyar dolar olarak gerçekleşti. Sitenin, 3. çeyrekteki karı 1.262 milyar dolardı.

Aktif günlük Facebook kullanıcı sayısı ise 3. çeyrekte 584 million iken Aralık 2012 itibariyle 618 milyona yükseldi.

Haberin Tamamı İçin:

Facebook 1.06 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Facebook’un dün yayınlanan çeyrek raporunda güncel kullanıcı bilgilerine de yer veriliyor. 1.06 milyar aktif kullanıcıya ulaşan Facebook, tarihinde ilk defa mobil kullanıcı sayısı web kullanıcısı sayısını geride bıraktı.

Facebook, son olarak 1 milyarda bıraktığımız aylık aktif kullanıcı sayısını 1.06 milyar olarak güncelledi. Kullanıcı sayısını Aralık 2011′e göre %25 artıran sosyal ağın mobil kullanıcı sayısı ise 618 milyona ulaştı.

Sosyal ağın günlük aktif kullanıcı sayısında da ciddi bir artış yaşandı. 2012′yi bir önceki yıla oranla %28 artışla kapatan Facebook’a, Aralık ayı itibariyle her gün ortalama 680 milyon kişi giriş yapıyor.

Raporda günlük aktif kullanıcı sayısı kategorisinde Facebook için önemli detaya parmak basılıyor. Zira sosyal ağın tarihinde ilk defa mobil kullanıcı sayısı web kullanıcı sayısını geride bıraktı. Mobilden bağlanan aylık aktif kullanıcı sayısı 680 milyona ulaşan Facebook, günlük bazda kullanım oranlarında mobilin webi geride bıraktığını duyurdu. Ancak günlük kullanım oranları sosyal ağ tarafından açıklanmadı.

Facebook’un aylık, günlük aktif kullanıcı sayısı hızla artarken, mobilin bu artıştaki rolü de her geçen gün daha da önem kazanıyor. Öyle ki 1.06 milyar Facebook kullanıcısının %64′ü sosyal ağa mobilden bağlanıyor.

2012′de bir durgunluk dönemine girse de sosyal ağ kullanıcı sayısı bakımından gösterdiği iyi performansı devam ettirmeyi başardı. TNW‘de yayınlanan aşağıdaki iki grafik Facebook’un son üç yıldaki kullanıcı artışını gözler önüne seriyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Facebookweb
Görüş Bildir