Facebook, F8'i Diriltiyor

 > 
1PAYLAŞIM

Facebook, f8'i Diriltiyor

Facebook, yıllık geliştirici konferansı olan f8'i yeniden düzenlemeye başlayacaklarını duyurdu. Şirket, üç yıl aradan sonraki f8 etkinliğini 30 Nisan'da San Francisco'da düzenleyecek.

Facebook'un her yıl düzenlenen bir günlük konferansı, bu yıl dahageliştirici odaklı ve bir hayli teknik konuşmalara sahne olacak. Konuşma dilinin en son 2011'de düzenlenen f8'den çok farklı olması bekleniyor.

Konferansta herhangi bir ürün tanıtılması beklenmiyor. Geçen yıl Parse'ın da satın alınmasıyla bu yıl konferansta mobil uygulama geliştirmenin öne çıkması bekleniyor. Facebook, mobil uygulama konusunda oldukça ısrarlı.

Açılış konuşmasını Mark Zuckerberg'den başka bir üst düzey yöneticinin yapması bekleniyor. Bahsedilecek konular ise belli gibi: Parse ile ilgili açıklamalar, mobil uygulama reklamları, Facebook'un mobil reklam ağı...

Facebook, ocak ayında reklam ortaklarıyla küçük denemelere başlayıp, birkaç uygulamada Facebook mobil reklamları görüntülediklerini bildirmişti. Ayrıntıları ise gelecek aylarda paylaşacaklarını söylemişlerdi. f8 bunun içindoğru adres olabilir.

Parse'ın CEO'su Ilya Sukar, "Bu yıl köklerimize geri dönüp tamamen geliştirici odaklı bir konferans düzenleyeceğiz." diyor. "f8 bir açılış konuşması ile başlayacak, onun ardından dört maddede başlangıç rehberi açıklanacak, en iyi teknik uygulamalar, yapı stratejileri, derin mühendislik uygulamaları ve uygulamanızı başarılı kılmak için reklam ipuçlarıpaylaşılacak."

f8, 30 Nisan'da San Francisco'da 1500 geliştiriciye kapılarını açacak. Konferansa kayıt tarihlerinin önümüzdeki haftalarda paylaşılması bekleniyor.

  • Ahmet Yılmaz Vural

  • shiftdelete.net

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir