Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Facebook, Çin Nüfusunu Geçmek Üzere

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Facebook, Çin Nüfusunu Geçmek Üzere

Popüler sosyal paylaşım platformu Facebook , irili ufaklı birçok yeni özellikle kullanılabilirlik oranını artırma peşinde. 1 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan platform, akıllı mobil cihazlara da çok önem veriyor. Akıllı mobil cihazların gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla mobilden Facebook'a giren kullanıcıların sayısı da yüz milyonlarla ölçülüyor, her geçen gün daha da artıyor.

Statista 'nın elde ettiği verilere bakılırsa Facebook, 2015 yılı itibarıyla aktif kullanıcı sayısı olarak Çin nüfusunu yakalayabilir, hatta geride bile bırakabilir. 2014 yılı itibarıyla elde edilen verilere bakıldığında, Facebook'un Hindistan 'ı yakalamak üzere olduğuna tanıklık ediyoruz.

Çin'in yaklaşık 1.5 milyarlık nüfusu bulunuyor ve Facebook'un yasağı, yakın zamanda Şanghay 'daki serbest bölgede kaldırıldı. Asya bölgesi olarak bakıldığında, Facebook'un burada 368 milyon kullanıcısı bulunuyor. Bu rakam, Amerika ve Kanada'nın Facebook kullanıcı toplamı olan 201 milyonu da rahatlıkla geride bırakıyor.

Eh tabii artık Facebook'un eskisi kadar popüler ve kullanışlı olmadığını düşünenler, bu sebeple Facebook'u kullanmayı bırakanlar da bir hayli fazla. Özellikle genç kesim , ailelerin Facebook'ta yaygınlaşmaya başlaması sebebiyle kendi özgürlük alanlarının kısıtlandığını düşünüyor ve bu sebeple farklı mecralara yönelmeye başlıyor.

Teknokulis

Kaynak: http://www.teknokulis.com/Haberler/In...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?