Facebook Bir Milyar Kullanıcı Kaybedecek

Gamer
1PAYLAŞIM

Facebook Bir Milyar Kullanıcı Kaybedecek

Facebook Bir Milyar Kullanıcı Kaybedecek

İşte size ilginç bir araştırma.

YAZAN

Sarp Kürkcü

ABD’deni Princeton Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, an itibariyle hükümdarlığını sürdüren Facebook’a dair ilginç öngörülerde bulundu.

Araştırmaya göre Facebook, 2017 yılına kadar sahip olduğu kullanıcıların %80’inden fazlasını kaybedecekmiş. Bunu bulabilmek için ise hastalıkların yayılma modellerini kullanmışlar. Nasıl ki virüssel hastalık canlıdan canlıya geçebiliyorsa, sosyal medya üyeliğinin başlangıcı ya da bitişi de benzer şekilde yayılabilir. Bunlardan ilki hastalığın yayılmasına, diğeri ise tedavinin dağıtımına benzetilmiş.

Bu hastalık modelinin gerçekten işe yarayıp yaramadığı ise, Myspace üstünde uygulanınca doğru çıkmasından geliyor. Facebook için de bu model, geriye dönük olarak uygulanmış ve benzer bir geçmiş ortaya çıkınca devamının geleceği öngörülmüş.

Daha önce yapılan bir araştırma ise, son üç yılda özellikle ABD’de gençlerin Facebook’tan kendilerini çektiklerini, Facebook’un “yaşlılar için” olduğunu göstermişti. Bu arada yerine ne kullandıklarını soruyorsanız, Snapchat an itibariyle yükselen trend.

Zaten kehanet yapınca kolu yorulmuyor insanın. O nedenle “Hmm” deyip devam edebilirsiniz. Hatta aşağıdaki görsel, durumu tam niteler cinsten.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir