F.Bahçe'den Lozan'da Kritik Savunma

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

F.Bahçe'den Lozan'da Kritik Savunma

F.Bahçe'den Lozan'da Kritik Savunma

Fenerbahçe bugün hem sahada hem de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) ter dökecek.

Fenerbahçe'nin başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Deniz Tolga Aytöre TSİ 09.10 itibariyle binaya giriş yaptı. Başkan Yıldırım'ın arkasından Dirk Martens ve onun hukuk bürosundan avukatlar ile Haluk Burcuoğlu, Türkiye'deki yargılama sürecinde Aziz Yıldırım'ın da avukatlığını yapan Prof. Dr. Köksal Bayraktar binaya giriş yaptı.

Fenerbahçe'yi Dirk Martens ve onun hukuk bürosu ile birlikte avukatlar Deniz Tolga Aytöre, Abdullah Kaya, Haluk Burcuoğlu ve Prof. Dr. Köksal Bayraktar savunacak. UEFA ise İngiltere'den iki, İsviçre'den bir hukuk bürosuyla temsil edilecek.

09.45'te Fenerbahçe Spor Kulübü'nden Prof. Dr. Köksal Bayraktar usüle ilişkin beyanlarını yapacak. Bunun ardından UEFA da usüle ilişkin beyanlarını yapacak. Bunun arkasından Fenerbahçe'nin ilk dinlenecek tanıklar eski yöneticiler Ali Koç ve Nihat Özdemir olacak. Özdemir, Fenerbahçe'nin o dönemde Şampiyonlar Ligi'ne gidemeyişini, UEFA ve TFF ile görüşmeleri, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ile olan yazışmalarını aktaracak. CAS hakemleri Infantino'nun mektubu üzerine UEFA'ya sorular soracak.
Daha sonra CAS hakemleri Fenerbahçe'nin eski yöneticilerine çapraz sorgu yapacak. Fenerbahçe'nin en önemli argümanı Infantino'nun gönderdiği ve cezanın sadece 1 yıl olacağına dair mektup olacak. Bu mektubun ardından Prof. Dr. Köksal Bayraktar, bilirkişi ve tanık olarak Türkiye'deki ceza yargılamasını anlatacak. Bayraktar'dan sonra öğle molası verilecek.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, tanık olarak konuşmayacak. Kafilenin başkanlığını yapan Aziz Yıldırım, tüm duruşmalara katılacak ve tüm beyanları dinleyecek.
Öğle molasından sonra Fenerbahçe'nin eski yöneticileri İlhan Ekşioğlu ve Tamer Yelkovan tanık olarak beyan verecek. CAS hakemleri iki isme çapraz sorgu yapacak. Geriye kalan tanıklar ise yarın yapılacak duruşmada dinlenecek.

Fenerbahçe savunmasında UEFA'nın görev ve yetkisi konusunda itiraz edecek. Söz konusu 4 maçın (F.Bahçe'nin oynadığı Gençlerbirliği, İstanbul BB, Ankaragücü ve Sivasspor) Türkiye Futbol Federasyonu'nun yetki alanında olduğu ve bu maçlara dair ceza yargılamasının TFF Disiplin ve Tahkim Kurulları tarafından yapıldığını, UEFA'nın bu maçlara dair TFF'nin üzerine bir karar alamayacağı belirtilecek. Fenerbahçe, polis fezlekesine ve delillere dair değerlendirme yapacak.

CAS'taki ikinci duruşma ise 22 Ağustos Çarşamba günü yapılacak. CAS’ın davayla ilgili kararını 28 Ağustos’ta açıklaması bekleniyor.

Aziz Yıldırım tanık olarak dinlenmeyecek, . 30 yakın tanık söz alacak. F.Bahçe'nin daha önce CAS'a bildirdiği ve CAS tarafından kabul edilen tanıklar dinlenecek.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüGençlerbirliğiİngiltereİstanbulİsviçrePolisŞampiyonlar LigiTFFUEFA
Görüş Bildir