Ezber Bozan Video: İsrail Askerleri

-

Ezber Bozan Video: İsrail Askerleri

Batı Şeria’da bulunan Nabi Salih kasabasında yaşayan Filistinliler İsrail Ordusunu küçük düşürmek ve protesto etmek için küçük çocukları askerlerin yanına göndererek küfür etmesini sağlıyorlar.

İsrail güvenlik güçlerinin basının video almasına izin verdiği bölgede askerlerin bu tip provokasyonlara karşı hazırlıklı oldukları görülüyor.

İsrail Ordusundan yapılan açıklamada bu tip provakasyonların bölgede yaşamayan yabancı eylemciler tarafından planlandığı ve çocuklara eylem başına para verildiği iddia edildi.

İsrail Ordusunun Kfir isimli birliğine bağlı askerlerin devriye görevi yaptığı bölgede askerler silah kullanılmayan her tür protesto eylemine sadece duman ile karşılık vermek için kesin emir almış.

Askerlerin hiç müdahale etmediği olay yabancı ve Filistinli gazeteciler tarafından kayda alınırken, sadece kim olduğunu söylemeyi ret eden bir gazeteci gözaltına alındı.

Küçük kızın videodaki sözlerinin Türkçesi şöyle:

“-Sen bir hainsin,

-Bizim askerlerimiz senden daha güçlü,

-Senin kafanı parçalayacağım,

(Küçük kız askere tükürür)

-Senin suratına tükürüyorum

  • Git anneni…

  • Sen bir hainsin, köpeklerden para almak için küçük çocukları öldürüyorsun.”

Haberin Tamamı İçin:

Video documents 10-year-old cursing, spitting at soldiers in attempt to provoke violent reaction -- that never comes... Sending children to provoke soldiers:...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İsrailolay
Görüş Bildir