Siirt Cezaevi'ndeki Tutuklular Artık Sıvı Alamıyor

 > -

Evrensel Gazetesi - Siirt Cezaevi'ndeki Tutuklular Artık Sıvı Alamıyor

Evrensel Gazetesi
 - Siirt Cezaevi'ndeki Tutuklular Artık Sıvı Alamıyor

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 46 gündür açlık grevinde olan 4 kadın tutuklunun midelerinin artık sıvı kabul etmediği bildirildi.

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi'nde 12 Eylül'den itibaren süresiz-dönüşümsüz açlık grevine giren tutukluların sağlık sorunlarının ağırlaştığı öğrenildi.

Açlık grevine giren tutuklularla cezaevinde görüşen İHD avukatları Roja Arslan ve Yavuz Çelepkolu, açlık grevindeki tutukluların midelerinin dün geceden itibaren sıvı kabul etmediğini belirtti.

Sıvı alan tutukluların kustuğunu aktaran avukatlar, her gün saat 14.00 ve 15.00'te cezaevi doktorunun rutin kontrollerini yaptıktan sonra gittiğini aktararak, gece oluşabilecek ani bir sağlık problemi halinde müdahale edecek bir doktorun bulunmadığını ifade etti.

Avukatlar, doktorun hazır olmadığı sırada tansiyon ölçümlerinin gardiyanlar tarafından gerçekleştirildiği dile getirerek, Siirt Cumhuriyet Başsavcısının cezaevi idaresi ile açlık grevinde bulunan tutuklulara ilişkin toplantı yaptığını ve Pazartesi gününden itibaren açlık grevine girenlerin ayrı bir koğuşa alınması talimatının verildiğini öğrendiklerini belirtti.

Avukatlar, ayrı koğuşa alınmaları durumunda refakatçı olmaya da izin verilmediğini dile getirdi. (Siirt/DİHA)

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir