Üç İlde Dördü Çocuk 25 Kişi Gözaltında

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Üç İlde Dördü Çocuk 25 Kişi Gözaltında

Üç İlde Dördü Çocuk 25 Kişi Gözaltında

Hakkari, Batman ve Cizre'de yapılan eşzamanlı ev baskınlarında dördü çocuk, biri 74 yaşında 25 vatandaş gözaltına alındı. Bir evde çocuklara ait şal û şepik elbiselere el konuldu.

Şırnak'ın Cizre ilçesi ile Batman ve Hakkari merkezde yapılan ev baskınlarında aralarında çocukların da bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Hakkari'deki baskınlarda çocuklara ait şal û şepik elbiselere de polisler tarafından el konuldu.

Cizre'deki Cudi ve Nur mahallelerinde gece (2-3 Ekim) geç saatlerde özel harekat timleri ve sivil polislerin de katıldığı eşzamanlı ev baskınlarında, dördü çocuk sekiz kişinin gözaltına alındığı bildirildi. "Olaylara katılmak" ve "Polise mukavemet etmek" iddialarıyla gözaltına alınanların Cizre Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldüğü öğrenildi. Gözaltına alınan vatandaşların isimleri söyle: Cevahir Haykır (48), Cengiz Övez (48), Hasan Ergin (18), Azat Darga (18), Y.D. (15), A.K. (17), Ş.E. (15) ve N.T.(16).

Batman'da sabah saatlerinde birçok mahallede düzenlenen baskınlarda gözaltına alınanların sayısının ise 14'e çıktığı öğrenildi. Baskınlarda Lokman Açıkalın, Cemal İlhan, Mehmet Ören, Mehmet Kardeş, Recep Yardımcı, Mehmet Cansağlık, Hüseyin Değirmenci, Necmettin Bulut, Şehmus Alay, M. Salih Yani, Cüneyt Tırak, Emin Şahin ve 74 yaşındaki Hüseyin Yani gözaltına alındı.

Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler tarafından da sabah erken saatlerde Keklikpınar Mahallesi'nde evlere baskın düzenledi. Yapılan ev baskınlarında Ergin Sönmez, Faysal Erdal ve Azad Dündar adlı vatandaşlar gözaltına alındı. Baskınlarda evler didik didik aranırken, Ergin Sönmez'in Süleyman Sönmez'in evine yapılan baskında gözaltına alındığı öğrenildi. Bu sırada 4, 5, 6 ve 10 yaşlarındaki dört çocuğa ait şal û şepik elbiselere de el konulduğu belirtildi. El konulan elbiseler de Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, üç kişinin hangi gerekçeyse gözaltına alındığı öğrenilemedi.

İMC

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

HakkariŞırnak
Görüş Bildir