Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evlenmeleri Engellenen Çift 'Aşk Anıtı' Tac Mahal'de İntihar Etmek İstedi

Anasayfa > Gündem

Hindistan'da, dünyanın aşk için dikilmiş en büyük anıtı olarak kabul edilen Tac Mahal'de farklı dinlere mensup oldukları için evlenmelerine izin verilmeyen bir çift kendi boğazlarını keserek intihar girişiminde bulundu.

Hindu olan Rajveer Singh ile Müslüman olan Şebnem Ali'nin hastaneye kaldırıldığı hayati tehlikelerinin bulunmadığı açıklandı.

Polis göre Tac Mahal'in bahçesinde önce Singh sonra da Ali boğazını kesti.

Farklı Dinlerden Evlililk Cinayet Sebebi

Farklı Dinlerden Evlililk Cinayet Sebebi

Hindistan'ın bazı bölgelerinde aileler, çocuklarının farklı dinlerden biriyle evlenmeleriyle izin vermiyor. Bu tür evlilikler namus cinayetlerine neden olabiliyor.

Singh, Times of India gazetesine açıklamasında, 'Hem Şebnem hem de ben ailelerimizi ikna etmeye çalıştık. Başarısız olunca bu yola başvurduk' dedi.

Hindistan'ın en çok turist çeken yeri olan Agra kentindeki Tac Mahal, Babür İmparatorluğu'nun beşinci hükümdarı Şah Cihan tarafından, 1631 yılında doğum sırasında ölen karısı Mümtaz Mahal için yaptırılmıştı.

BBC Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
2
2
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Eto Demerzel

din insanı ayırır

Connor

Irk Farkı Olsa Belki Anlarım Da Din Farkından, Garibime Gidiyor...

Connor

Ney Ney?..