Evinizi Yeni Mevsime Hazırlayın...

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Evinizi Yeni Mevsime Hazırlayın...

Evinizi Yeni Mevsime Hazırlayın...

Boya yapmanın zamanı

Evimizde boya yapmak için illausta ya da sanatçı olmaya gerekyok... Sadece bir kaç bilmeniz gerekentiyo ile usta işi boya çıkarmanızmümkün.

• Boya yaparken dikkat edilecekhususların başında temizlik geliyor.Başta zeminin naylon ile kaplanmasıve naylonun açılmaması için kenarlarabantla tutturulması önerilebilir.

• Mümkünse boya yapılacak yerdekieşyalar başka bir yere taşınmalı.Yoksa eşyalar odanın ortasına taşınaraknaylon örtü, gazete veya eskibir kumaş ile kaplanmalı.

• Boyanın türüne göre ortam havalandırmasınınyapılması ihmal edilmemeli.Boya boyunca plastik eldivenve koruyucu gözlük kullanmaktafayda var.

• Fırçaya çok fazla boya sürülmemelifırçanın ucu değil yan yüzlerikullanılmalı. Rulo ile çalışılırken iserulo çok hızlı ve bastırılarak yapılmamalıyoksa boyada kabarcıklar vebalonlar oluşabilir.

• Boya sonrasında odanın havalandırılmasıve naylon brandaların kaldırılmasıyeterli olur.

Radyotör kabini yapalım

Radyatörler kış aylarında bir zaruriyet,ancak pek çoğu çok eski ya dahiç şık değil. Evinizin dekorasyonu nekadar güzel olursa olsun çirkin radyatörlerisaklamakta başarılı olamayabilirsiniz.Radyatörlerde halı hazırdapahalı olduklarından üzerlerinebir kabin yaptırmak daha hesaplıbir yöntem olabilir. Sıcaklığın odanıniçinde yayılması için ön kısımlarıızgaralı yaptırmanızda fayda var.Yetenekli iseniz bu kabini ahşap levhadankendiniz de yapabilirsiniz.

Duvarları koruyalım

Trafiğin yoğun olduğu alanlardaduvarların zarar görme olasılığı çokyüksek. Her seferinde boya yapmakda çok pratik olmayabilir. Bu sebepledaha uzun vadeli bir çözüm olanlambri yaptırabilirsiniz. Lambriyi kendinizde yapabilirsiniz. Bunun için eşitölçülerde çıtalar kestirmeniz gerekiyor.Aynı zamanda duvarın genişliğinde3 adet tahta çıta da kestirin.Bu 3 çıtayı iskelet olarak kullanın.Daha sonra çıtaları bu iskeletlerinüstüne çakın. Alta ve üste süpürgelikleryapıştırın ve lambrileri dilediğinizbir renge boyayın.

Parkeleri unutmayın

Bu ay parkelerinizi değiştirmek yada cilalamak için oldukça uygun.Laminat parkenin döşenmesi özelliklekilitli sisteme sahip olanlar içinoldukça kolaydır. Önce döşeyeceğinizzeminin pürüzsüz olmasına dikkatedin. Döşemeden 48 saat önceparkeleri oda sıcaklığında düz biryüzeyde saklayın. İlk döşeme sırasınınduvara paralel olmasına dikkatedin. Parkeniz kilitli değilse iç yüzeylerineyapıştırıcı sürün. Plakaları manivelaile iyice sıkıştırın. 24 saat kurumasınıbekleyin.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir